18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2007
Medalowy plon narciarzy - amatorów

Bogaty w sukcesy naszych biegaczy - amatorów z Jaworzynki okazał się miniony weekend.

W sobotę 10 lutego wystartowali w Ustroniu w I Narciarskim Biegu Sprinterskim "Czantoria 2007" odnosząc za sprawą Piotra Michałka i Pawła Gorzołki dwa zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych. Na drugim miejscu zawody ukończyli Jan Gorzołka i Jan Łacek zaś na trzecim stopniu podium stanął Eugeniusz Gorzołka. Nasi biegacze zdominowali też klasyfikację generalną. P. Michałek wygrał całą imprezę, J. Łacek zajął trzecie miejsce a pozostali uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

W niedzielę ekipa przeniosła się do Zakopanego i wzięła udział w XXV Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców. Piotr Michałek i Paweł Gorzołka ponownie okazali się najlepsi zaś Jan Gorzołka tym razem zajął 3 miejsce.

Warto dodać, że inny członek klanu Gorzołków - syn Pawła - Stanisław (pochodzący z Jaworzynki a obecnie mieszkaniec Ustronia) startuje razem z nimi i również odnosi sukcesy. W sobotę był pierwszy a w niedzielę zajął drugie miejsce.