18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2007
Pierwsze sukcesy biegaczy narciarskich
Kłopoty z aurą - brak śniegu - sprawiają, że z dużymi problemami rusza sezon biegów narciarskich. Mimo to nasi zawodnicy odnieśli już pierwsze sukcesy.

Mariusz Michałek
zajął drugie miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną podczas 12. Wielkiej Nagrody Jilemnic - zawodów FIS w biegach narciarskich, które odbyły się 22 grudnia 2007 w czeskiej miejscowości Horní Mísečky. Ten sukces oraz wysokie miejsca w poprzednio rozegranych zawodach sprawiły, że nasz zawodnik (aktualnie reprezentujący barwy AZS AWF Katowice) zdobył ilość punktów wystarczającą do tego, aby startować w zawodach Pucharu Świata. Jeśli to nastąpi będzie to historyczny bo pierwszy udział zawodnika z terenu Trójwsi w najważniejszym cyklu biegów narciarskich.

Warto dodać, że Mariusz odniósł duży sukces również na innym polu. W organizowanym przez prestiżowy portal www.biegi-narciarskie.yoyo.pl Plebiscycie na Najlepszych Biegaczy 2007 nasz młody biegacz dotarł aż do półfinału, gdzie w głosowaniu kibiców tylko jednym głosem przegrał z Januszem Krężelokiem i w pojedynku o 3 miejsce zmierzył się z Maciejem Kreczmerem. Walka na głosy kibiców okazała się dla Mariusza zwycięska. Wygrywając z Kreczmerem zajął w Plebiscycie trzecie miejsce tuż za Justyną Kowalczyk i Januszem Krężelokiem!

Dobrze zaprezentowali się nasi biegacze na rozegranej w przedostatnim dniu 2007 roku w Mostach (Czechy) imprezie "Sport dla wszystkich".
Zawodnicy naszych klubów narciarskich pięć razy stanęli na podium zawodów. Drugie miejsce w swoich kategoriach wywalczyli Karolina Gazurek (MKS Istebna) i Magdalena Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) natomiast Katarzyna Kawulok (MKS Istebna), Aggeusz Czepczor (NKS Trójwieś Beskidzka) i Rafał Matuszny (UKS Gimnazjum Istebna) ukończyli imprezę na trzecim miejscu. Kilku innych naszych biegaczy zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce.