Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego » Gminne Centrum Informacji (CGI) » Gminne Centrum Informacji - Aktualności
Informacja Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ogłasza konkurs otwarty na składanie wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VIII "Regionalne kadry gospodarki", Działanie 8.1 "Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie", Poddziałanie 8.1.1 "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki obejmujących:

- ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo związane ze szkoleniami dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: zarządzania, identyfikacji potrzeb w zakresie kwalifikacji pracowników, organizacji pracy, zarządzania BHP, elastycznych form pracy, wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku, wykorzystania w prowadzonej działalności technologii informacyjnych i komunikacyjnych;

- doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), w tym dla osób samozatrudnionych, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości (z wyłączeniem doradztwa związanego z procesami inwestycyjnymi);

- szkolenia, kursy i doradztwo zawodowe (jako działanie uzupełniające do szkoleń i kursów) skierowane do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności, w szczególności dla osób zatrudnionych o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach (z wyłączeniem kształcenia ustawicznego w formach szkolnych realizowanego w szkołach dla dorosłych). Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ogłosił nabór wniosków do Poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Kapitał Ludzki.

Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony w sposób ciągły do wyczerpania limitu środków przeznaczonych na konkurs lub zamknięcia konkursu, uzasadnionego odpowiednią decyzją WUP w Katowicach. Konkurs może być w każdej chwili zamknięty, decyduje szybkość złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

Pełna informacja WUP - tutaj...

Dodał: jk Dodano: 2008-07-09, godz. 08:26