Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2008
Podsumowanie sezonu MTB w Istebnej

Prezentujemy materiał - autorstwa prowadzącego imprezę Adama Probosza - dotyczący spotkania podsumowującego tegoroczny sezon MTB, które odbyło się w Istebnej.

Takiego podsumowania sezonu jeszcze w Polsce nie było. 8 listopada zjechali do Istebnej zarówno zawodnicy jak i kibice, zawodowcy i amatorzy. W sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum wszyscy przeżyli niezapomniany wieczór.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli: najlepsza polska zawodniczka MTB, srebrna medalistka Igrzysk w Pekinie Maja Włoszczowska oraz najlepszy polski kolarz szosowy Sylwester Szmyd. Świat zawodowego kolarstwa reprezentowali także Marek Galiński, Marcin Karczyński, Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Kornel Osicki, trener reprezentacji Polski MTB Andrzej Piątek i mechanik kadry Grzegorz Dziadowiec. Wśród zaproszonych osób była pani Wójt Gminy Istebna Danuta Rabin i Wiesław Legierski, odpowiedzialny za wybór tras i przygotowanie imprez w Istebnej. Całość prowadzili pochodzący z Istebnej dziennikarz Eurosportu Adam Probosz i Marek Mróz, komentujący w sezonie zmagania maratończyków. Pani Wójt wręczyła Mai Włoszczowskiej specjalny prezent, bieżnik na którym słowa "Istebna" i "Pekin" wypisane były tradycyjnym istebniańskim haftem.

Spotkanie było przede wszystkim świętem ludzi, w których życiu jazda na rowerze zajmuje miejsce szczególne. Organizator cyklu Powerade MTB Marathon Grzegorz Golonko postanowił zorganizować dla nich spotkanie podsumowujące sezon 2008, dające okazję do wspomnień i przeżycia jeszcze raz najpiękniejszych momentów.

Najlepszym dowodem na to, że spotkanie było bardzo potrzebne był przyjazd do Istebnej ponad 200 osób z najdalszych zakątków Polski a także z Czech i Słowacji. Rozpoczęło się od prezentacji filmów z imprez rozgrywanych w Istebnej - czteroetapowego Beskidy MTB Trophy oraz maratonu.

Kolejnym punktem programu była rozmowa z Sylwestrem Szmydem o tegorocznym Tour de France i planach na kolejny sezon. Kolarz Lampre, a w przyszłym sezonie Liquigasu, tydzień wcześniej wziął ślub i razem ze swoją żoną Kasią został w Istebnej powitany bardzo gorąco.

Największe emocje były jednak dopiero przed uczestnikami spotkania, bo Adam Probosz zaprosił do rozmowy Maję Włoszczowską, Andrzeja Piątka i Grzegorza Dziadowca a na ekranie wyświetlono fragmenty wyścigu Elity kobiet MTB na Igrzyskach w Pekinie. Goście komentowali na żywo olimpijskie zmagania a finiszowym metrom jadącej po srebro Mai Włoszczowskiej towarzyszył głośny doping wszystkich zgromadzonych na Sali. Nasza najlepsza kolarka górska była wyraźnie wzruszona takim przyjęciem i z dumą prezentowała olimpijski medal. Chętni do wspólnych zdjęć, rozmów oraz zbieracze autografów mogli wreszcie do woli nacieszyć się osobistym spotkaniem z gwiazdami wieczoru.

Na tym atrakcje zaplanowane przez organizatorów się nie skończyły. Kolejne godziny to tańce, wspomnienia i rozmowy przy stołach a tuż przed północą wśród gości rozlosowano atrakcyjne nagrody: maskotki z Pekinu podpisane przez naszych olimpijczyków, nawigację Garmin Edge 705 i kask Specialized S-Works. Dokładnie o godzinie 24 na salę wniesiono tort rozpoczynając świętowanie urodzin Mai Włoszczowskiej. Wśród chóralnego Sto lat! jubilatka osobiście częstowała tortem i dziękowała za życzenia.

Najwytrwalsi bawili się długo w noc a impreza w Istebnej przejdzie do historii jako pierwsze nieformalne i wspaniałe podsumowanie kolarskiego sezonu. Do zobaczenia w Istebnej za rok!

Dodał: jk Dodano: 2008-11-19, godz. 11:39