Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje o projekcie, którego celem jest wsparcie kobiet na rynku pracy.
Projekt pod nazwą "Teraz Ja! – aktywizacja kobiet na rynku pracy województwa śląskiego" realizowany jest przez Firmę bit Polska Sp. z o.o. w Katowicach.

Projekt skierowany jest dla:
- kobiet zarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy,
- kobiet niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy,
- kobiet powracających oraz wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci,
- kobiet biernych zawodowo,
- kobiet o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach zawodowych.

W ramach projektu przewidziane są:
- szkolenia komputerowe, przygotowujące do otrzymania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych,
- szkolenia w zakresie prowadzenia kadr w firmie,
- szkolenia przygotowujące do pracy,
- szkolenia językowe.

Uczestniczki będą mogły skorzystać z pomocy psychologa oraz doradcy zawodowego. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.
Osoby objęte projektem mogą otrzymać zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad osobami zależnymi, stypendium szkoleniowe, wyżywienie i catering oraz materiały dydaktyczne.

Dodatkowe informacje:

bit Polska Sp. z o.o.