Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2009
Narciarski weekend

Miniona sobota i niedziela stały pod znakiem imprez narciarskich, w których tradycyjnie dobrze radzili sobie nasi biegacze amatorzy.

21 lutego w Ustroniu odbyły się II Mistrzostwa tego miasta w sprintach narciarskich techniką  klasyczną. Po raz kolejny znakomicie poradzili sobie nasi starsi ciałem, ale młodzi duchem biegacze z Jaworzynki - Paweł Gorzołka i Michał Kobielusz, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe. Pozostali nasi zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach to Jan Gorzołka - Jaworzynka (drugi), Rafał Krężelok - Istebna (drugi) i Paweł Ryś - Jaworzynka (trzeci). Swoją kategorię wiekową wygrał też pochodzący z Jaworzynki obecnie mieszkaniec Ustronia Stanisław Gorzołka (syn Pawła), który triumfował w swojej kategorii wiekowej, zaś w klasyfikacji ogólnej zajął drugie miejsce.

Dzień później nasi biegacze przenieśli się na Halę Boraczą do Żabnicy, gdzie rozegrany został 4 Bieg Gazdy. Klasą dla siebie był ponownie Paweł Gorzołka, który znów okazał się najlepszy w swojej kategorii. W innych kategoriach wiekowych na trzecim stopniu podium podium stanęli Jan Gorzołka i Paweł Ryś. Nie zawiódł także Stanisław Gorzołka, który także wygrał swoją kategorię.

Warto też jeszcze na moment wrócić do rozgrywanego w minionym tygodniu IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) "Śląsk - Beskidy 2009". Wspominaliśmy o trzecim miejscu mieszkańca Istebnej reprezentującego Wisłę Ustroniankę dwuboisty Adama Cieślara. Adam do brązowego medalu indywidualnie dorzucił srebro w polskiej sztafecie, która uległa tylko Niemcom.
Dodał: jk Dodano: 2009-02-24, godz. 09:36