Stypendium dla studenta

Powiat Cieszyński przystąpił do projektu „Eurostypendium drogą do dyplomu” . Celem programu stypendialnego jest wsparcie dla studentów będących w trudnej sytuacji materialnej. "Żak" może otrzymać stupendium w kwocie 350 zł.

W związku z otrzymaniem przez Województwo Śląskie dodatkowych środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, Powiat Cieszyński zadeklarował uczestnictwo w partnerskim projekcie „Eurostypendium drogą do dyplomu” realizowanym w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Celem programu stypendialnego jest wsparcie dla studentów będących w trudnej sytuacji materialnej (dochód na członka w rodzinie za 2007 rok nie przekracza 504 zł / 583 zł w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne) i zameldowanych na terenie powiatu cieszyńskiego. O stypendium mogą ubiegać się zarówno studenci uczelni państwowych jak i niepublicznych. Szacujemy, że w naszym powiecie pomocą finansową, która może wynieść nawet 350 złotych miesięcznie, objętych może zostać blisko 200 osób.  Stypendium obejmie bieżący rok akademicki. Kwota zostanie wypłacona za okres od października 2008 do czerwca 2009 w jednej transzy , najprawdopodobniej w maju - mówi Jacek Michałek Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Cieszynie . Województwo Śląskie na stypendia otrzymało 15 mln zł.

Rekrutacja uczestników do projektu stypendialnego odbywać się będzie za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Cieszynie – dokumenty będą przyjmowane w Wydziale Rozwoju i Funduszy Europejskich pok. 302 lub 304.

Wymagane dokumenty:
- Wniosek o przyznanie stypendium *)
- Zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta w roku akademickim 2008/2009*)
- Kserokopia i oryginał dowodu osobistego jako potwierdzenie miejsca zameldowania lub zaświadczenie o zameldowaniu z biura meldunkowego
- Dokumenty potwierdzające wysokość dochodu na osobę w rodzinie uzyskanego w 2007 roku, określone w Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej dnia 2 czerwca 2005r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne (Dz.U.z 2005r. Nr 105, poz.881., z późn.zm);

*) dokumenty dostępne na stronie internetowej powiatu od 2 marca br.

Kontakt w sprawie stypendiów:
Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich
tel. (033) 4777 302
e-mail:wr@powiat.cieszyn.pl

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków budżetu państwa w ramach Priorytetu 2- Wzmocnienie zasobów ludzkich w regionach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Dodał: jk Dodano: 2009-02-27, godz. 07:50