Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
Spotkanie w sprawie Liceum Ogólnokształcącego

Spotkanie w sprawie Liceum Ogólnokształcącego w Istebnej - Zaolziu

W dniu 27 marca 2009 r. w Urzędzie Gminy Istebna miało miejsce kolejne spotkanie władz Gminy Istebna z zainteresowanymi stronami w sprawie utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Istebnej-Zaolziu.

Przedstawiono argumenty „za” i „przeciw” powstaniu Liceum Ogólnokształcącego z których wynika, że więcej jest argumentów „za”. Z tego względu uczestnicy spotkania zdecydowali, że konieczne są dalsze rozmowy z udziałem przedstawicieli Zarządu i Rady Powiatu. Zwrócono również uwagę na problem naboru uczniów do szkół ponadgimnazjalnych oraz na konieczność promocji szkoły z Zaolzia w środowisku lokalnym. Zauważono istotną rolę jaką mogłoby odegrać istebniańskie Gimnazjum w kreowaniu pozytywnego wizerunku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej Zaolziu. Wiele miejsca poświęcono osiągnięciom szkoły oraz jej walorom, które niewątpliwie posiada.

W spotkaniu uczestniczył pan Stanisław Kubicius - członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego - odpowiedzialny za politykę oświatową w powiecie oraz pani Małgorzata Kiereś Radna Powiatu Cieszyńskiego.

Ze strony Urzędu Gminy Istebna w spotkaniu wzięła udział pani Danuta Rabin - Wójt Gminy Istebna. Ponadto obecni byli dyrektorzy; Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej-Zaolziu pani Beata Gościniak i Gimnazjum w Istebnej pan Bogdan Ligocki.

Radę Gminy Istebna reprezentowali; Jan Gazur - Przewodniczący Rady Gminy Istebna i Józef Polok - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Istebna.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy i na zaproszenie Przewodniczącego Rady Gminy Istebna.

Kolejne spotkanie zaplanowano na drugą połowę kwietnia.

Dodał: P.G. Dodano: 2009-03-30, godz. 12:13