Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla  osób bezrobotnych w ramach projektu „Kreuj rzeczywistość – Zainwestuj w siebie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC Przedsiębiorczości”

Termin realizacji szkolenia:
kwiecień – listopad 2009.

Miejsce realizacji szkolenia:
Ośrodek Kształcenia Zawodowego,  ul. Stawowa 3, Ustroń.
Ośrodek Kształcenia Zawodowego, ul Cieszyńska 25, Skoczów.

Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście pod numerem telefonu 033 851 49 91 wew. 128.

1. Zakres i liczba godzin szkolenia:
łączna liczba godzin zegarowych - 30 w tym:
- Prawne aspekty organizacji prowadzenia przedsiębiorstwa,
- zagadnienia podatkowe,
- zarządzanie przedsiębiorstwem i prowadzenie firmy,
- badanie rynku,
- etyka przedsiębiorcy.
2. Liczba uczestników szkolenia: 100 osób.
3. Miejsce realizacji szkolenia:
- Ośrodek Kształcenia Zawodowego,  ul. Stawowa 3, Ustroń.
- Ośrodek Kształcenia Zawodowego, ul Cieszyńska 25, Skoczów.
4. Termin realizacji szkolenia: kwiecień – listopad 2009.
5. Charakterystyka osób, dla których szkolenie jest przeznaczone z uwzględnieniem wymagań wstępnych:
Szkolenie skierowane dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie, które złożyły wniosek o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, pozytywnie zaopiniowany przez właściwą komisję.
6. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji: zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych ( Dz. U. Nr 31, poz.216) oraz dodatkowe zaświadczenie, które musi być opatrzone logiem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unię Europejską oraz sformułowaniem „szkolenie przeprowadzone w ramach projektu „Kreuj Rzeczywistość – Zainwestuj w Siebie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dodał: jk Dodano: 2009-04-15, godz. 11:54