Zaproszenie dla młodzieży i studentów

Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej zaprasza do udziału w IX Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w dniach 28 czerwca – 4 lipca br. w Bielsku - Białej.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta Weimarskiego, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi – uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy – z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Dzięki udziałowi w tegorocznym Szczycie Młodzieży, którego temat brzmi „Przekraczać granice”, młodzi ludzie z województwa śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję doświadczyć pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, przełamywania barier i przekraczania granic oraz możliwość zaprezentowania rówieśnikom siebie, a także swojego regionu.

Do udziału w Szczycie Młodzieży zapraszamy osoby, zamieszkałe na terenie województwa śląskiego, spełniające następujące kryteria:

- wiek 17-23 lat
- zainteresowanie problematyką europejską
- aktywność i zaangażowanie w życiu lokalnej społeczności
- dobra znajomość języka niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziane

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szczycie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.haus.pl w trzech formatach (.doc, .pdf, .odt) i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 30 maja 2009 roku (decyduje data wpływu) na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, fax: 032 232 49 01, e-mail: radoslaw.grzegorzko@haus.pl.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń przeprowadzone zostaną krótkie rozmowy kwalifikacyjne, o czym poinformujemy drogą mailową lub telefonicznie. Udział w Szczycie Młodzieży jest bezpłatny.

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.Zachęcamy do udziału i zapraszamy!

W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostaje Radosław Grzegórzko, menedżer projektu, tel. 032 232 49 02 wew. 120.

-------------
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej