http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Dom Trzech Narodów
Wystawy w Salonie Sztuki ''Galeria Kukuczka''

W Domu Trzech Narodów w Salonie Sztuki "Galeria Kukuczka" na Jasnowicach jest możliwość obejrzenia wystawy poświęconej pamięci Jerzego Kukuczki.

Wystawa zorganizowana jest w 20 rocznicę śmierci polskiego himalaisty, stworzona pod hasłem: "14 najważniejszych spraw w życiu Jerzego Kukuczki".
Jest to ekspozycja fotograficzna. Wojciech Kukuczka - syn himalaisty
techniką kolażu stworzył fotografie będące historią wypraw w góry
ośmiotysięczne. Jest to surrealistyczna wizja Himalajów oddająca bezkres,
otchłań, potęgę przyrody, jej piękno i niedostępne tajemnice. Wystawa wzbogacona jest o dodatkowe osobiste rzeczy Jerzego, zdjęcia, linę. Na tę okazję wspaniały malarz Piotr Jakubczak namalował portret Jerzego Kukuczki.

Druga ważna i znakomita ekspozycja to malarska wystawa Ireneusza Pruszyńskiego, malarza z Żar. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie. Lekcje malarstwa pobierał u tak znakomitych profesorów jak prof. Edrygiewicz i prof. Leonowicz. Fotografiki uczył się pod kierunkiem prof. Edmunda Zdanowskiego – ucznia samego Jana Bułhaka – twórcę polskiej fotografii artystycznej. Artysta uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę. Ireneusz Prószyński to jeden z najbardziej cenionych twórców na terenie województwa lubuskiego. Uczestniczy w międzynarodowych plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia.
Motto które towarzyszy  artyście to: „W swych dążeniach malarskich pragnę dotykać rzeczywistości, tak jak ona dotyka mnie, choć to czasami przynosi radość, a innym razem ból”.

Goście obecni na wernisażu w dniu 04.07.2009:

Klub Wysokogórski Katowice:
- Janusz Meijer
- Walenty Nędza
- Adam Małachowski

Fundacja Jerzego Kukuczki, Polski Związek Alpinizmu:
- Jerzy Natkański
- Michał Bucholc
- Zdzisław Arlet
– dyrektor fabryki wspaniałego produktu jakim jest Fiat Panda, Fiat 500, Ford KA Fiat Auto Poland z żoną Alicją – wielki miłośnik, artystów, malarzy sportowców.

www.galeriakukuczka.pldrukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2009-07-06, godz. 14:55