Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Regionalny Zespół ''Istebna'' z Istebnej » Zespół Regionalny ''Istebna'' - Aktualności
Koncerty „Istebnej” w Warszawie - foto...

Dwa prestiżowe koncerty w mijającym tygodniu dała w Warszawie grupa z Zespołu Regionalnego „Istebna”.

Na zaproszenie Dyrektora Artystycznego – Pana Profesora Ryszarda Zimaka, zespół wziął udział w IX edycji festiwalu Letnie Wieczory Muzyczne „Dziekanka 2009” organizowanego przez Uniwersytet Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ideą festiwalu są cotygodniowe prezentacje artystyczne na dziedzińcu Dziekanki. Obok znakomitych sław polskiej i światowej muzyki klasycznej, tym razem swoją twórczość mogli zaprezentować artyści z Zespołu „Istebna”.

Dwa ponad godzinne koncerty przy licznej publiczności były przeżyciem niezwykłym dla istebnian. Oba zostały bardzo ciepło przyjęte i podobały się słuchaczom, o czym niech świadczy konieczność bisowania po każdym z nich. Wielce atrakcyjna była lokalizacja koncertów, gdyż w Dziekanka znajduje się 100m od Pałacu Prezydenckiego i 200m od Zamku Królewskiego czy Kolumny Zygmunta.
Oprócz nocnego zwiedzania Starego Miasta członkowie „Istebnej” mieli również czas na zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego, gmachu Sejmu czy Pałacu Kultury i Nauki.

Tekst i zdjęcia przygotował Tadeusz Papierzyński

Dodał: jk Dodano: 2009-07-24, godz. 22:30