Turystyka » Atrakcje turystyczne » Góralski Park NORDIC WALKING
Relacje telewizyjne z otwarcia tras
Góralski Park Nordic Walking

W sobotę 29 sierpnia 2009 roku, pomimo deszczowej pogody, odbyło się uroczyste otwarcie nowo utworzonych tras nordic walking w gminach Istebna i Bokovec. Wydarzenie miało miejsce w czeskim Bukovcu w Arealu Kempaland. Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia tras dokonali przedstawiciele władz gminy Istebna – Jan Gazur i Bukovec – Petr Jalowiczor, a także władze czeskiej strony Euroregionu Śląsk Cieszyński. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu zespołu „Zaolzie” z Jablunkova. Po części artystycznej   i rozgrzewce zebrani fani nordic walking wraz z ekspertami ruszyli na trasy. Mimo deszczu uśmiech malował się na twarzach uczestników, a zadowolenie z powstania tras w naszej gminie było ogromne.
 W ramach projektu utworzone i oznaczone zostały:
- 3 trasy nordic walking: góralska, istebniańska i bukowiecka,
- tablice informacyjne,
- materiały promocyjne z opisem atrakcji i gminy Istebna oraz opisem i mapą tras,
- pamiątka dla każdego uczestnika,
- a co najważniejsze wypożyczalnia kijków Nordic Walking, która mieści się w Punkcie Informacji Turystycznej w Istebnej i jest czynna codziennie od pon.-pt. w godzinach od 7:30-15:30.

Relacje telewizyjne z tego wydarzenia,przygotowane przez:
Telewizję TVS oraz TVP3 Katowice

Korzystając z okazji zachęcamy serdecznie do wypożyczania kijów i spacerów po trasach. Udzielamy podstawowych porad dotyczących metodyki Nordic Walking. Chętnie utworzylibyśmy także sekcję osób, które miałyby ochotę spędzać wolny czas właśnie w ten sposób i jesienne popołudnia spędzać wspólnie z kijkami w ręku. Zainteresowanych prosimy o kontakt promocja@ug.istebna.pl lub pod nr telefonu 033 855 61 58.

Projekt współfinansowany został przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska -Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 „Przekraczamy granice”– Fundusz Mikroprojektów na obszarze Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těąínské Slezsko. Całkowity koszt projektu wyniósł 20 355 EURO, zaś dla gminy Istebna jako partnera 7 866,00 EURO.

Dodał: AL Dodano: 2009-08-31, godz. 12:19