Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
„Zagrożenia wychowawcze w cyberprzestrzeni”

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i apelem Kuratorium Oświaty o zagrożeniach wychowawczych, płynących ze świata wirtualnego, zapraszamy na spotkanie multimedialne wszystkich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sali gimnazjum w dniu 16 września 2009 r. tj. środa, o godz. 16.00.

„Tematyka zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń, a szczególnie uzależnień nie jest w wystarczającym stopniu nagłośniona. Dlatego świadomość społeczeństwa w tym zakresie jest bardzo niska. Przeciętny rodzic nie zdaje sobie sprawy, że np. telewizja, komputer, Internet czy telefon komórkowy mogą być źródłem uzależnienia, o czym świadczą rozmowy z nimi prowadzone podczas szkoleń.
Przyczyny i skutki uzależnienia od komputera i Internetu, które określane jest także jako infoholizm są niezwykle złożone, wielorako warunkowane, gdyż zależą od wielu czynników, a skutki społeczno-pedagogiczne, dla poszczególnych środowisk są dramatyczne, czy nawet tragiczne.
Proces ten wywołuje określone konsekwencje społeczno-edukacyjne, dydaktyczne, etyczne, zdrowotne i prawne, także  dla instytucji wychowawczych funkcjonujących w społeczności lokalnej....”
Prelekcję poprowadzą Państwo mgr Anna Andrzejewska i prof. dr hab. Józef Bednarek, którzy od wielu lat zajmują się badaniami związanymi z uzależnieniem dzieci, młodzieży i dorosłych od wirtualnego świata, w tym gier komputerowych.

Wyczerpująco i w sposób bardzo przystępny chcą zaprezentować rodzicom, opiekunom, gronu pedagogicznemu oraz  osobom pracującym z młodzieżą, wiedzę na temat bardzo aktualny i wymagający zastanowienia.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na powyższe spotkanie, gdyż ma ono służyć pogłębieniu wiedzy na temat zagrożeń, które są niebezpieczne, a często niezauważalne.

Serdecznie zapraszają na spotkanie
Wójt Gminy Danuta Rabin i Dyrektor Gimnazjum Bogdan Ligocki