18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2009
Piąty w maratonie MTB na orientację
Pogranicze Beskidu Małego, Makowskiego i Pogórza Wielickiego w dniach 3-4 października 2009 r. stanowiło arenę zmagań zawodów w kolarstwie górskim MTB na orientację  - Odyseja 2009.

Zadaniem uczestników zawodów było pokonanie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych zaznaczonych na turystycznej mapie. Droga pomiędzy nimi jest dowolna, a jej wybór należy do uczestników. Na trasie dłuższej (dystans klasyczny ok. 140 km) 5 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zespół Speleo Salomon w składzie Piotr Hercog z Częstochowy oraz reprezentujący Istebną, Wiesław Legierski, którym wykonanie zadania zajęło łącznie 10 h 1 min 20 sek.

Dwudniowy maraton organizowany od kilku lat przez wydawnictwo kartograficzne "Compass" z Krakowa ukończyła setka 2-osobowych ekip.

Specyfika zawodów wymusza ścisłą współpracę na trasie i niekoniecznie sprzyja najsilniejszym: zgranie i równa forma partnerów, a przede wszystkim nie popełnianie błędów nawigacyjnych decyduje o ostatecznym wyniku.

Zespół Hercog/Legierski w pierwszym dniu zawodów do końca walczył o miejsce na podium, jednak w samej końcówce, przez dekoncentrację, w wyniku prostego błędu stracił dodatkowe minuty i spadł na 6 lokatę. W drugim dniu zawodów poszło nieco lepiej i pomyślnie udało się nadrobić trochę straconego czasu i awansować na 5 miejsce.

W.Legierski zapowiada, że nie odpuści kolejnego startu i powalczy o podium w kolejnej edycji maratonu z najlepszymi ekipami.