http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Dom Trzech Narodów
Kolejne wydarzenia kulturalne w Galerii Kukuczka

Tekst przygotowała Joanna Kohut

GALERIA KUKUCZKA DOM TRZECH NARDÓW W DNIU 5.12 BIEŻĄCEGO ROKU ORGANIZUJE WERNISAŻ MALARSKI KRYSTYNY KOCYBIK.  ARTYSTKA URODZIŁA SIĘ W BIELSKU BIAŁEJ, GDZIE UKOŃCZYŁA LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH. DYPLOM MAGISTERSKI OBRONIŁA NA WYDZIALE PEDAGOGICZNO – ARTYSTYCZNYM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO. SWOJE ŻYCIE DOROSŁE ZWIĄZAŁA Z KONIAKOWEM. WIELE LAT EDUKACJI I PRACY ARTYSTYCZNEJ POŚWIECIŁA PRACY Z MŁODZIEŻĄ,  UCZĄC W SZKOŁACH NA TERENIE GMINY ISTEBNA.

„TERYTORIUM SZTUKI – CUDOWNA KRAINA BEZ GRANIC, PASZPORTÓW, UPRZEDZEŃ NIENAWIŚCI. UNIWERSALNY JĘZYK DO KTÓREGO SŁOWA DOPISUJĄ WCIĄŻ NOWI ARTYŚCI. KOCHAM TEN JĘZYK I ZGŁĘBIAJĄC GO DORZUCAM WŁASNE „ SŁÓWKA”.

UPRAWIA MALARSTWO OLEJNE, AKRYL, PASTELE ORAZ GRAFIKĘ. JEJ PRACE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZBIORACH PRYWATNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ MIĘDZY INNYMI W HOLANDII, PORTUGALII, SZKOCJI, CHINACH I FRANCJI.

PUNKTEM KULMINACYJNYM WIECZORU BĘDZIE OFICJALNE OTWARCIE POCZTU WÓJTÓW I SOŁTYSÓW GMINY ISTEBNA. WYSTAWIONE ZOSTANĄ PORTRETY TAKICH ZNAKOMITOŚCI JAK: MICHAŁA LIGOCKIEGO , JANA  STAŃKO, JERZEGO MICHAŁKA, LESZKA BACI, STANISŁAWA PROBOSZA, DANUTY  RABIN.

WSZYSTKIE PORTRETY WYKONANE SĄ PRZEZ  PIOTRA JAKUBCZAKA – MALARZA Z TARNOWA, KTÓRY W SWYCH PRACACH UCHWYCIŁ NIE TYLKO WYGLĄD ZEWNĘTRZNY, ALE I CECHY OSOBOWOŚCI .

WYSTAWA TA UMIESZCZONA W HOLU BUDYNKU STANOWIĆ BĘDZIE ŚWIADECTWO HISTORII WŁADZ NESZEGO REGIONU, TO HOŁD DLA OSÓB, KTÓRE BYŁY I SĄ ŚWIADKAMI I KREATORAMI NASZEGO CZASU, TO LUDZIE WRAŻLIWI NA POTRZEBY INNYCH, KTÓRZY BYLI I SĄ MÓZGIEM I SERCEM SPOŁECZEŃSTWA, TO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE BYŁO I JEST RESPEKTOWANIE PRAW CZŁOWIEKA I TOLERANCJA ROZUMIANA JAKO NORMA ŻYCIA PUBLICZNEGO. TO LUDZIE KTÓRZY UCZYNILI WIELE BYŚMY DZISIAJ MOGLI BYĆ DUMNI Z TEGO, ŻE TUTAJ MIESZKAMY.

GALERIA KUKUCZKA NA JASNOWICACH W DOMU TRZECH NARODÓW – JAK OKREŚLIŁ TO PO OSTANIM PLENERZE BESKIDZKICH INTEGRACJACH SZTUKI STANISŁAW MAZUŚ – „TWORZY MOCNE PODWALINY POD MUZEUM UNIKALNYCH PORTRETÓW ZNAKOMITYCH OSOBOWOŚCI BESKIDU ŚLĄSKIEGO, PORÓWNYWALNYCH Z PORTRETAMI MAGNACKIMI XVII WIEKU, A KTÓRYMI SZCZYCĄ SIĘ ZNACZACE POLSKIE MUZEA NARODOWE”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2009-11-18, godz. 21:28