Turystyka » Beskidzka 5
Rusza autobus „Beskidzka 5”!!!

16 grudnia po raz pierwszy ruszy nowe, obsługiwane przez PPKS w Warszawie i PKS Radom, połączenie autokarowe łączące Warszawę z gminami „Beskidzkiej 5”.

Pasażerowie będą mieli do wyboru dziennie dwa kursy (dzienny i nocny) z Warszawy do Szczyrku i dwa powrotne. Po drodze autokary będą zatrzymywać się między innymi w Radomiu, Kielcach, Katowicach i Bielsku Białej, Skoczowie, Ustroniu i Wiśle. Linia obsługiwana będzie przez wysokiej klasy autobusy Scania, co zapewni wysoki komfort podróży. Dodatkowo pasażerowie w drodze z Warszawy będą mogli obejrzeć na pokładzie film o atrakcjach turystycznych Beskidu Śląskiego oraz miast wchodzących w skład „Beskidzkiej 5” – Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu i Wiśle.

• PPKS w Warszawie od dłuższego czasu angażuje się w promocję polskich miejscowości turystycznych, współpracując w tym zakresie z Polską Organizacją Turystyczną. Chcemy propagować wiedzę o lokalnych atrakcjach oraz umożliwić dojazd w komfortowych warunkach – powiedział Piotr Grzegorczyk, dyrektor PPKS w Warszawie. – Uważaliśmy, że w naszej ofercie nie może zabraknąć „Beskidzkiej 5” . Rejon Beskidu Śląskiego ze swymi wspaniałymi krajobrazami i doskonałą bazą turystyczną jest bowiem świetnym miejscem do wypoczynku zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym – dodał dyrektor Grzegorczyk.

Cena podróży na trasie Warszawa Zachodnia - Szczyrk wyniesie 54 zł. Szczegółowe informacje o ofercie oraz rozkład jazdy można znaleźć na stronie www.pksbilety.pl. Znajduje się tam również system umożliwiający kupno biletów.

Uroczyste otwarcie lini nastąpi dnia 16 grudnia na Skoczni w Wiśle Malince skąd autokar przejedzie na konferencję prasową do Ośrodka Geovita w Wiśle Malince.

RozkladLinii1514_24_0.XLS
„Odjazdowe połączenie Warszawa-Beskidzka 5”
Spod beskidzkich świerków do stolicy autobusem!
Dodał: AL Dodano: 2009-11-23, godz. 11:31