Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
Spotkanie osób z certyfikatem ''Beskidzki produkt na 5''

11 grudnia 2009 r. w Schronisku KOSS w Górkach Wielkich odbyło się spotkanie osób, których produkty lub usługi zostały w ubiegłych latach wyróżnione przez władze gmin Beskidzkiej 5 certyfikatem „Beskidzki produkt na 5”.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER z Cieszyna. Uczestniczyło w nim prawie 50 twórców, rzemieślników i usługodawców z naszego regionu oraz przedstawiciele samorządów Beskidzkiej 5. Stało się ono okazją do zapoznania się, rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy posiadaczami tego certyfikatu. Każdy z nich zaprezentował swój produkt lub usługę bądź krótko o nim opowiedział – okazało się, że różnorodność wyróżnionych produktów i usług jest bardzo duża: od wyrobów z piaskowca godulskiego, przez misterne koronki koniakowskie, produkty spożywcze - kołacze i sery owcze, aż po działalność zespołów folklorystycznych.

Po prezentacji nastąpiła ożywiona dyskusja pomiędzy przedstawicielami samorządów
a twórcami, dotycząca zasad dalszej współpracy, stworzenia nowych kanałów promocji
i dystrybucji wyróżnionych produktów czy zwiększenia możliwości ich prezentowania podczas różnorodnych imprez kulturalnych w gminach. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się wspólny obiad. Atmosfera podczas spotkania była niezwykle ciepła i twórcza. Wszyscy jego uczestnicy zgodnie stwierdzili, że beskidzcy twórcy i rzemieślnicy reprezentują ogromny potencjał, a certyfikacja ich wyrobów Znakiem Promocyjnym „Beskidzki produkt na 5” to bardzo dobra idea, która powinna dalej się rozwijać.

Dodał: AL Dodano: 2009-12-14, godz. 09:49