Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
20 lat odrodzonego Samorządu Terytorialnego

W dniu 30 maja w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia odrodzenia Samorządu Terytorialnego RP, w której wzięli udział również byli i obecni radni z Gminy Istebna.

Uroczystość zorganizowana została przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej. Trwająca niemal trzy godziny impreza podzielona była na części oficjalną i artystyczną. W trakcie tej pierwszej zgromadzeni wysłuchali prelekcji eurodeputowanego Jana Olbrychta, który podkreślił jak istotną rolę pełnią samorządy terytorialne oraz zwrócił uwagę dlaczego ich istnienie jest tak zasadne. Z kolei prezes Stowarzyszenia, starosta cieszyński Czesław Gluza zaznaczył, że: "Budowa sprawnego państwa musi odbywać się poprzez bogate i dobrze zarządzane społeczności lokalne".

W trakcie uroczystości wręczone zostały okolicznościowe medale Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej, które otrzymali Danuta Rabin (wójt Istebnej), Jan Olbrycht (były burmistrz Cieszyna i marszałek województwa śląskiego, obecnie Poseł do PE) oraz Jan Sztwiertnia (były wójt Goleszowa, poseł na Sejm RP, obecnie przewodniczący Rady Powiatu); a także nagrody powiatu cieszyńskiego dla uczestników konkursu zorganizowanego z okazji XXX-lecia powstania NSZZ „Solidarność”, przyznane Rafałowi Budzikowi, Mariuszowi Bieleszowi i Michalinie Wojackiej.

W części artystycznej zgromadzeni w cieszyńskim teatrze zobaczyli i usłyszeli harfistkę Annę Trefon z Kostkowic oraz Estradę Ludową „Równica” z Ustronia.

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej
Dodał: jk Dodano: 2010-06-01, godz. 10:43