Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
Wielki sukces naszych gimnazjalistek!

Materiał przygotowała Katarzyna Leżańska-Czulak

Uczennice klasy 3B naszego gimnazjum – Pamela Chorąży, Sara Sitek, Joanna Michałek, Wioletta Haratyk, Lidia Jasińska i Karolina Haratyk - wzięły udział w II edycji ogólnopolskiego  konkursu pt. „Moje miejsce na Ziemi” zorganizowanego  przez wydawnictwo Nowa Era i National Geographic Polska.

Zadanie polegało na stworzeniu czterostronicowej gazetki formatu A4 w języku angielskim z autorskimi zdjęciami. Mimo, że czasu było niewiele dziewczyny ochoczo zabrały się o pracy i w ciągu kilku dni gazetka była gotowa.

1 czerwca okazało się, ku naszej ogromnej radości, że praca  ta zdobyła I miejsce w województwie śląskim i zostaliśmy zaproszeni na galę wręczenia nagród, która miała miejsce 17 czerwca w Teatrze Polonia w Warszawie. Dziewczyny uświetniły tą imprezę pojawiając się w regionalnych strojach. Nagrody wręczała redaktor naczelna czasopisma National Geographic Polska - Martyna Wojciechowska, zdobywczyni Korony Ziemi.
Oprócz nagród indywidualnych szkoła otrzymała zestaw lektur w języku angielskim oraz roczną prenumeratę czasopisma National Geographic.

Wygrana w tym konkursie jest naszym wielkim sukcesem, zarówno moich uczennic jak i moim, i mam nadzieję, że inni uczniowie pójdą w następnych latach w ślady dziewczyn.  Pracę będzie można zobaczyć wkrótce na stronie internetowej  www.nowaera.pl/aktualnosci/konkurs.html
Dodał: jk Dodano: 2010-06-28, godz. 12:15