Pomoc społeczna » GOPS
Akcja zdrowotna „Dbaj o zdrowie”

W dniu 2 lipca 2010 roku w Strażnicy w Istebnej odbyła się akcja zdrowotna „Dbaj o zdrowie”, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Urząd Gminy w Istebnej. Koordynatorem z ramienia starostwa była Pani Barbara Kłosowska – Główny Specjalista ds Promocji Zdrowia, zaś z ramienia Urzędu Gminy - Kierownik GOPS Pani Teresa Łacek.

Pogoda dopisała, także licznie stawili się mieszkańcy Istebnej i okolic.
Swoją obecnością zaszczycił również patronat akcji Starosta Cieszyński Pan Czesław Gluza.

W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej ponad 120 osób mogło skorzystać z porad i konsultacji. Odbyły się liczne badania profilaktyczne, w tym: oznaczanie poziomu glukozy i cholesterolu wraz z konsultacjami diabetologicznymi, pomiarem BMI, tkanki tłuszczowej, pomiarem RR tętniczego, spirometria, pulsoksymetria oraz konsultacje z zakresu zdrowej żywności wraz z degustacją, także pierwsza pomoc przedmedyczna.

Program wspierali współorganizatorzy akcji : Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o., Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Cieszynie, Polski Komitet Zwalczania Raka - Oddział w Cieszynie, Chrześcijańska Służba Charytatywna w Skoczowie.

Materiał przygotował Jerzy Pietyra
Dodał: jk Dodano: 2010-07-06, godz. 07:47