Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2010
Na Girową najlepszy Wiesław Legierski!

Znakomicie pojechał w sobotę 31 lipca w drugiej części cyklu UPHILL MTB Beskidy Wiesław Legierski z Istebnej wygrywając swoją kategorię na bardzo trudnej trasie z Kempalandu w Bukovcu na szczyt Girowej!

Druga edycja cyklu UPHILL MTB Beskidy – jazdy indywidualne na czas w górach pogranicza polsko-czeskiego odbyła się 31.07.2010 w czeskiej gminie Bukovec. Trasa licząca 8 km prowadziła na słynną Girovą 839 m n.p.m. i nawiązywała do tradycyjnych wyścigów „Girman”. Mglisty poranek w rejonie szczytu zapowiadał dobrą pogodę w czasie zawodów i na szczęście nie powtórzyła się ulewa sprzed tygodnia w Istebnej.

Malownicza trasa nie nastręczała specjalnych trudności technicznych, prócz kilku błotnistych kałuż w końcowym odcinku przed metą, którą dla odmiany usytuowano przy Chacie Girova. Początkowy odcinek trasy to 2,5 km droga asfaltowa w kierunku przejścia granicznego Jasnowice-Bukovec. Dalej wiodła wzdłuż zielonego szlaku turystycznego w kierunku Hrcavy, mijała najbardziej na wschód wysuniętą część Czeskiej Republiki, w rejonie grzbietu skręcała na zachód w kierunku Komorovskiego Grunia i Girovej. Około 400 m przewyższenia najlepsi zawodnicy pokonywali w czasie 24-26 minut ze średnią prędkością do 18-19 km/h.

Zawodnicy tradycyjnie wystartowali w 8 kategoriach wiekowych i wypuszczani byli na trasę co 30 sekund według listy startowej. Jedyna w kategorii K2 Ewa Nowińska z Ustronia trasę pokonała w czasie 41 min. 11 sek. Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostali: Katarzyna Szczurek z Krakowa (K1), Filip Heczko z Trzyńca (M1), Wojciech Stawarz z Sosnowca (M2, najlepszy czas open 24:53), Wiesław Legierski z Istebnej (M3), Miroslav Sikora z Trzyńca (M4), Jerzy Duda z Żywca (M5) i Petr Vesely z Trzyńca (M6).

Bazą zawodów był ośrodek rekreacyjny Kempaland w Bukovcu. Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia, które organizuje wyścigi w ramach projektu „UPHILL MTB BESKIDY – ORGANIZACJA CYKLU WYŚCIGÓW W KOLARSTWIE GÓRSKIM NA POLSKO-CZESKIM POGRANICZU”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – POWT CZ-PL 2007-2013 Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těąínské Slezsko.

Edycja w Bukovcu była drugą, po Istebnej,  z cyklu 4 wyścigów w Beskidach. Trzecia edycja odbędzie się w Vendryne – trasa na Wlk. Czantorię (15 sierpień), a cykl zamknie Ustroń trasą na  Równicę (21 sierpień).

Szczegółowe informacje o wyścigach, wyniki, zdjęcia i komentarze na stronie www.uphillMTB.pl
Dodał: jk Dodano: 2010-08-02, godz. 07:52