Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2010
UPHILL MTB Beskidy ciąg dalszy

Nie sprzyja pogoda tegorocznym zmaganiom kolarzy górskich w ramach polsko-czeskiego cyklu wyścigów UPHILL MTB Beskidy. Grzmoty, pioruny i deszcz poprzedzał start zawodników na 13-sto kilometrowej, najtrudniejszej w cyklu, trasie z przyjaznej rowerzystom gminy Vendryne na Wielką Czantorię.

Reprezentujący projekt MTB Beskidy Wiesław Legierski z Istebnej, zajmując po dwóch edycjach 1 miejsce w generalnej klasyfikacji kategorii M3, w połowie trasy zaliczył defekt. Przebita dętka na tak intensywnym wyścigu przekreśliła szanse na zwycięstwo. Ambicja jednak i siła woli skłoniły go na powrót w miejsce startu i ponowne wystartowanie. Z niewielką stratą ponad 1 minuty zajął ostatecznie 3 miejsce, przegrywając o włos z dwoma największymi konkurentami: Tomaszem Kantorem z Pisecznej i Arkadiuszem Naruszewiczem z Jastrzębia-Zdroju.

Wśród kobiet najlepsze były: Ewa Nowińska z Ustronia (K2) i Katarzyna Szczurek z Krakowa (K1, Mistrzyni Euroregionu). Zwycięzcami w pozostałych kategoriach męskich zostali: Filip Heczko z Trzyńca (M1), Wojciech Halejak z Sosnowca (M2, najlepszy czas open 43 min 01 sek, Mistrz Euroregionu), Miroslav Sikora z Trzyńca (M4), Bogusław Siębor z Częstochowy (M5) i Vlastimir Slonc z Trzyńca (M6).

Wyścig miał ma status I Mistrzostw Euroregionu Śląsk Cieszyński w MTB, na które Biuro Euroregionu ufundowały puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki.

Start i biuro zawodów usytuowane było przy zabytkowych piecach wapiennych w Vendryne, meta na szczycie Czantorii przy wieży widokowej. Bazą zawodów był ośrodek rekreacyjny Kempaland w Bukovcu. Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia, które organizuje wyścigi w ramach projektu „UPHILL MTB BESKIDY – ORGANIZACJA CYKLU WYŚCIGÓW W KOLARSTWIE GÓRSKIM NA POLSKO-CZESKIM POGRANICZU”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – POWT CZ-PL 2007-2013 Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těąínské Slezsko.

Edycja w Vendryne była trzecią, po Istebnej i Bukovcu, z cyklu 4 wyścigów w Beskidach. Ostatnia czwarta edycja odbędzie się na asfaltowej drodze w Ustroniu na  Równicę (21 sierpień).

Szczegółowe informacje o wyścigach, wyniki, zdjęcia i komentarze na stronie www.uphillMTB.pl
Dodał: jk Dodano: 2010-08-18, godz. 07:38