Sport » Wyróżnienia i nagrody
Nasi sportowcy wśród najlepszych!

Trójka naszych sportowców otrzymała wyróznienie podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych sportowców powiatu cieszyńskiego za znaczące wyniki uzyskane w roku 2009 na sportowych arenach w kraju i zagranicą.

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Cieszynie a do nagrodzonych sportowców zwrócił się Starosta Cieszyński Czesław Gluza:

Jesteście naszą nadzieją i potwierdzeniem wspaniałej woli walki, dowodem sportowej determinacji i ciężkiej pracy. Dziś można śmiało powiedzieć, iż w powiecie cieszyńskim nie brakuje ludzi utalentowanych, pracowitych i zdolnych, potrafiących zadziwić swoimi osiągnięciami. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć dzięki którym rozsławiacie powiat cieszyński w kraju i zagranicą. Szczególne wyrazy podziękowania i gratulacje należą się również szkoleniowcom, którzy choć czasem niewidoczni, mają duży wpływ na wasze wyniki. Dziękuję także osobom, które w różnych formach wspierają sport w naszym powiecie. Właśnie dzięki działaczom, którzy bezinteresownie, ofiarując swoje środki i swój czas, ma szansę zaistnieć na sportowych arenach wielu uzdolnionych, młodych ludzi. Starosta życzył sportowcom aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły obfite plony w postaci kolejnych zwycięstw.

Nasi nagrodzeni sportowcy:

Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego „Trójwieś Beskidzka” trenujący biegi narciarskie, wielokrotny srebrny i brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Pucharu Polski, debiutował równieżw Pucharze Świata.

Mateusz Ligocki – trenuje narciarstwo klasyczne – biegi narciarskie, zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna – srebrny i brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ponadto zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego za sezon 2008/2009.

Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” (mieszkaniec Istebnej), trenujący narciarstwo alpejskie – wielokrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, ponadto jest drużynowym Mistrzem Polski.

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie
Dodał: jk Dodano: 2010-10-28, godz. 08:53