Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010 » Najpiękniejsza zagroda woj. śląskiego w Istebnej
Z głębi serca życzę wszystkim, aby zniewalali ludzi dobrocią
Rozstrzygnięto VII edycję Konkursu „Piękna wieś Województwa Śląskiego"
W lipcu i sierpniu br. komisja konkursowa na podstawie wizji lokalnych oceniła zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu „Piękna wieś Województwa Śląskiego". Nagrody przyznano w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza wieś", „Najpiękniejsza zagroda", „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz „Najlepsza strona internetowa sołectwa".

W kategorii Najpiękniejsza zagroda gmina Istebna zgłosila gospodarstwo państwa Bieleszów. Poniżej wyniki:
Właściciel „Najpiękniejszej zagrody" wiejskiej musiał zadbać o estetykę całości gospodarstwa. Oceniano zakres przedsięwzięć dostosowujących do wymogów ochrony środowiska, a także czynniki rozwoju i wzrostu gospodarczego. Wymogi te najlepiej spełnili:
  • I miejsce - Państwo Renata i Władysław Bielesz, Istebna gm. Istebna - pow. cieszyński
  • II miejsce - Państwo Izabela i Andrzej Grzesiak, Wiercica, gm. Przyrów - pow. częstochowski
  • III miejsce - Pan Gotfryd Gawenda, Molna gm. Ciasna - pow. częstochowski

Nagrody rozdano w dniu 9 listopada podczas trawjacego w Katowicach Forum Sołtysów, gdzie ponad 100 sołtysów dyskutowało o rozwoju wsi w województwie śląskim.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!
    Cieszymy się, że na terenie naszej gminy znajduja sie tak piękne gospodarstwa.

A oto kilka słów Pani Renaty na temat zwycięstwa:

" Tylko z miłości czerpiemy wiarę w ludzkość"     /J.P.Wielki/

Pragnę to I-sze miejsce zadedykować moim rodzicom. To oni pierwsi wlali we mnie miłość, którą mogę dzielić się z innymi.
    Z całego serca dziekuję przedstawicielom UG za wspaniałe kwiaty i upominki oraz za zgloszenie mojego gospodarstwa do konkursu w kategorii "Najpiękniejsza Zagroda".
    Tego gospodarstwa nie byloby bez cudownych, kochanych gości, którzy podpowiadają nam co zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni.
    Z głębi serca życzę wszystkim, aby zniewalali ludzi dobrocią i doświadczali Bożej Miłości.

Dodał: AL Dodano: 2010-11-10, godz. 14:12