Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2011
Narciarskie remanenty

*** Tradycyjnie bardzo dobrze zaprezentowały się reprezentacje naszych szkół w Powiatowych Drużynowych Zawodach w Biegach Narciarskich Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które rozegrano na trasach COS w Istebnej Kubalonce.

Pierwsze miejsca:

SP1 Istebna (Szkoły Podstawowe Dziewczęta)
SP1 Jaworzynka (Szkoły Podstawowe Chłopcy)
Gimnazjum Istebna (Gimnazja Dziewczęta)
Gimnazjum Istebna (Gimnazja Chłopcy)

Drugie miejsca:

SP1 Istebna (Szkoły Podstawowe Chłopcy)
ZSP Istebna (Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta)
ZSP Istebna (Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy)

Warto dodać, że biegacze - uczniowie z naszego terenu startowali w zwycięskich sztafetach LO Wisła w kategorii dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

*** Mariusz Michałek wygrał bieg na 20 kilometrów techniką dowolną podczas rozegranego w Andrzejówce koło Wałbrzycha XXXII Biegu Gwarków. Biegacz z Istebnej wygrał także - co oczywiste - swoją kategorię wiekową. Drugi w swojej kategorii wiekowej był w tym biegu Jan Łacek z Jaworzynki.

Z kolei w biegu na 20 km techniką klasyczną na podium w swoich kategoriach stanęli biegacze z Istebnej - Wacław Matuszny (pierwszy) i Andrzej Michałek (trzeci), zaś Jan Łacek powtórzył swój wyczyn z biegu techniką dowolną i ponownie był drugi.

*** Zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka Tomasz Skurzok i Mateusz Dragon wywalczyli drugie miejsca w swoich kategoriach w pierwszym dniu rozgrywanych w Zakopanem zawodów Polbank Cup - Bieg na Igrzyska. Biegi rozgrywano techniką klasyczną.

W drugim dniu zawodów w rywalizacji techniką dowolną nasi biegacze zajęli trzy miejsca na podium. Druga była Dominika Hulawy (MKS Istebna), natomiast Dorota Kaczmarzyk (NKS Trójwieś Beskidzka) i kolega klubowy Dominiki Rafał Matuszny zajęli trzecie lokaty.
Dodał: jk Dodano: 2011-02-08, godz. 12:39