18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2011
Na zimowych arenach sukcesów ciąg dalszy!
W minionych dniach wiele działo się na zimowych arenach sportowych, gdzie z dobrym skutkiem rywalizowali także zawodnicy z naszego terenu.

*** Świetnią formą błysnął Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) zdobywając dwa złote medale podczas rozegranych w Supraślu VII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich!
Nasz biegacz wygrał bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną oraz bieg łączony na 20 kilometrów, a ponadto był drugi w sprincie.

*** Na trasach biegowych C.O.S. Kubalonka rozegrano Finał Wojewódzki w Drużynowych Zawodach w Biegach Narciarskich Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Z naszych zespołów zwycięstwa odnieśli chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Istebnej oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce. Na drugim miejscu zakończyły rywalizację dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej, zaś dziewczęta z Gimnazjum w Istebnej stanęły na trzecim stopniu podium.

*** Siedem medali, w tym trzy złote wywalczyli nasi zawodnicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach narciarskich, które odbyły się w dniach 21-22 lutego na trasach C.O.S. Kubalonka.
Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Dorota Kaczmarzyk (NKS Trójwieś Beskidzka), natomiast jej kolega klubowy Bartłomiej Rucki odniósł zwycięstwo w klasyku a w biegu stylem dowolnym zajął trzecie miejsce. Trzykrotnie nasi biegacze zajmowali w swoich kategoriach 2 miejsce - Justyna Niewiadomska (MKS Istebna), Kamil Bury (MKS Istebna), Tomasz Skurzok (NKS Trójwieś Beskidzka).

*** Dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) stanął na trzecim stopniu podium w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě, gdzie rozegrano sprint techniką klasyczną - pierwszą konkurencję 73. Międzynarodowych Zawodów w Narciarstwie Biegowym o "Złotą Nartę", zaliczanych do klasyfikacji FIS Slavic Cup.

*** Mariusz Michałek z Istebnej zajął trzecie miejsce w zawodach Pre World Uphill Trophy, które odbyły się na Polanie Jakuszyckiej.

*** Znakomicie zaprezentował się w zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski Pucharze Bieszczadów w narciarstwie biegowym Krzysztof Kukuczka (NKS Trójwieś Beskidzka). Nasz zawodnik wygrał bieg na 10 kilometrów techniką dowolną juniorów młodszych, zaś na dystansie 5 km techniką klasyczną zajął drugie miejsce.

*** Na Hali Boraczej w Żabnicy rozegrano VI Bieg Gazdy, w którym swoją kategorię wiekową wygrał Jan Łacek z Jaworzynki, natomiast Stanisław Gorzołka (pochodzący z Jaworzynki, aktualnie mieszkaniec Ustronia) zajął drugie miejsce.

Na zdjęciu: Dwukrotny Młodzieżowy Mistrz Polski Sebastian Gazurek (tutaj na podium Biegu o Bruclik)