Gmina Istebna » Zdrowie i bezpieczeństwo » Policja
Najlepszy dzielnicowy powiatowy

Informacja Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Jak co roku Powiat Cieszyński ufundował nagrodę dla najlepszego dzielnicowego. Komisja konkursowa po ocenie kandydatów tytuł ten przyznała asp. Januszowi Malczykowi z Komisariatu Policji w Wiśle.

Wyboru dokonano spośród sześciu funkcjonariuszy z komisariatów policji w Skoczowie, Strumieniu, Ustroniu, Wiśle, Zebrzydowicach oraz z KPP w Cieszynie. Komisja przy wyborze wzięła pod uwagę następujące kryteria tj.: autoprezentacja, znajomość EKSD, działania z zakresu zapobiegania przemocy w rodzinie i współpraca z innymi instytucjami oraz ocena wyników pracy.

Przy ocenie kandydatów ważna jest nie tylko wiedza, ale także aktywność w działalności prewencyjnej. Od dobrego dzielnicowego wymaga się przede wszystkim, by utożsamiał się z problemami społecznymi w swoim rejonie, prowadząc pracę zapobiegawczo – profilaktyczną - mówi rzecznik cieszyńskiej policji Rafał Domagała.

Na podstawie całości zebranych informacji, komisja składająca się z przedstawicieli policji i starostwa powiatowego w Cieszynie stwierdziła, że najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego w roku 2010 został  asp. Janusz Malczyk z Komisariatu w Wiśle. który w policji pracuje od  17-stu lat. Początkowo służbę pełnił  w Oddziałach Prewencji w Bielsku Białej, a potem w Komisariacie w Skoczowie. Następnie  8 lat był dzielnicowym w Wiśle, a od roku jest dzielnicowym w gminie Istebna. Nagrodę podczas sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego wręczyli Przewodniczący Rady Stanisław Kubicius i Starosta Cieszyński Czesław Gluza.
Dodał: jk Dodano: 2011-03-30, godz. 13:53