Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
Sukces Agnieszki Pawlusińskiej!

Materiał przygotowała Monika Michałek

W Cieszynie na Rynku w dniach 5 i 6 maja odbywały się różnorodne imprezy z okazji Dnia Godności poświęconego Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W drugim dniu miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród  uczestnikom skierowanego do gimnazjalistów naszego powiatu Konkursu Literackiego „Mój niepełnosprawny kolega, moja niepełnosprawna koleżanka”. Wśród nich na zaszczytnym pierwszym miejscu znalazła się uczennica  trzeciej klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej Agnieszka Pawlusińska.

Agnieszka napisała wzruszającą pracę, w której przedstawiła swojego kolegę w sposób świadczący o jej wielkim sercu i życzliwości a także o znajomości potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak najważniejsze  w charakterystyce Zbyszka jest docenienie jego osobowości, które świadczy o głębokim szacunku Agnieszki wobec  kolegi i  umiejętności obserwacji. Ukazanie na konkretnym przykładzie  osoby niepełnosprawnej  godności ludzkiej zadecydowało, że wśród wielu prac właśnie tekst Agnieszki został oceniony najwyżej.

Gratulujemy Agnieszce i jej rodzicom, którzy w największym stopniu przyczynili się do obudzenia w niej wrażliwości na drugiego człowieka.

Na zdjęciu Agnieszka wraz ze swoją  polonistką Moniką Michałek po odebraniu nagrody.

W załączniku praca Agnieszki Pawlusińskiej
Praca Agnieszki Pawlusinskiej.doc