Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
Rankingowy skok Powiatu Cieszyńskiego

Niezwykły awans - z 213 na 5 miejsce - zanotował Powiat Cieszyński w prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich Rankingu Powiatów na 2010 rok.

Awans Powiatu Cieszyńskiego to ogromny sukces samorządu. Podczas II Kongresu Regionów w Świdnicy Starosta Cieszyński Czesław Gluza odebrał wyróżnienie za to osiągnięcie.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu ocenione zostały przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według 78 kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych powiatów wręczone zostały podczas II Kongresu Regionów, który odbył się w Świdnicy. Patronat nad imprezą objął Prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas uroczystości podkreślono skok w rankingu Powiatu Cieszyńskiego co najlepiej obrazuje postęp jaki udało nam się osiągnąć w wielu obszarach. Ten sukces bardzo cieszy, ale także zobowiązuje do dalszej skutecznej pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny i  jej mieszkańców - podkreśla Starosta Cieszyński Czesław Gluza.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa samorządów. Uczestniczyło w nim w sumie 263 powiatów. Na pierwszym miejscu znalazł się Powiat Kielecki.

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie
Dodał: jk Dodano: 2011-05-24, godz. 08:07