http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Dom Trzech Narodów
Grudniowy wernisaż w Galerii Kukuczka

Dnia 3 grudnia o godzinie 17.00 w Galerii Kukuczka odbędzie się kolejny wernisaż. Tym razem swoje prace przedstawią: Bożena Formas – Mądry – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace artystki to malarstwo, grafika użytkowa i batik. Batik  technika ręczna polegająca na farbowaniu tkaniny przy wykorzystaniu wosku w miejscach nie przeznaczonych do farbowania. Miejsca pokryte woskiem nie przyjmują farby, ale poprzez pęknięcia farba przenika dając efekt żyłkowania. To tylko malutka cząstka tajemnicy sztuki uprawianej przez Panią Bożenę. Więcej informacji można podejrzeć na stronach internetowych, np.: http://www.akwe.com.pl/bozena_formas_madry.htm

Drugą artystką eksponującą swoje prace jest również absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Pani Mira Skoczek – Wojnicka. Kilkukrotna laureatka nagrody Premio Frenze. Jej dorobek artystyczny najlepiej oddają słowa: „całość to kawał dobrego malarstwa i równie dobrej grafiki, nie mówiąc o tym, że bardzo do oglądania…” Niektóre prace artystki można zobaczyć na stronie internetowej http://www.attis.oprawa.com/?a=skoczek.

Trzecia ekspozycja należeć będzie do artystki Barbary Lawendy należącej do grupy Artyści z Zabrskiej 5. Pała się malarstwem, grafiką warsztatową i rysunkiem. Prace doskonałe, tajemnicze owiane melancholią, liryką, to obrazy świata realnego przenikniętego wyobraźnią artystyczną, własną interpretacją realności. Prace artystki można podejrzeć na stronie internetowej: http://www.lawendabarbara.com/.

Wieczór ten wzbogaci koncert Zespołu Free Village. To muzycy grający i śpiewający muzykę góralską we własnej, współczesnej aranżacji.  Możemy usłyszeć w ich utworach różne style muzyczne (reggae, pop, funk, rock). Skład zespołu Martin Wałach – bas, Patryk Sobek – klawisze, elektronika, Wojtek Zowada – wokal, saksofon, instrumenty ludowe, Piotr Kohut – perkusja, wokal, Wojtek Zubrzycki – gitara.              

Zamierzone wydarzenie jest kolejnym dowodem na to, że Galeria wciąż inspiruje realizując nowatorskie pomysły, których celem jest promowanie sztuki współczesnej. Wartość artystyczną miejsca stanowią  splatające się tutaj różne dziedziny sztuki. Klimat wnętrza holu, sal wystawowych, zgromadzone zbiory, wydarzenia kulturalne stanowią to, że miejsce to jest doskonałym dla realizacji kultury najwyższego poziomu.

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Grudniowy wernisaż jest wyjątkowy, bo będą trzy artystki i trzy style, wspaniały koncert i niezapomniane wrażenia.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Joanna Kohut

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2011-12-01, godz. 08:37