18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2005
XI Festyn Istebniański na sportowo
Sporo ciekawych wydarzeń miało miejsce na boisku piłkarskim „Pod Skocznią” w trakcie XI  Festynu Istebniańskiego, który odbywał się w ramach 42. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w ostatni weekend lipca.

Niecodzienny mecz piłkarski rozegrany został w sobotę. Po raz pierwszy na boisku w Istebnej pojawiły się panie i trzeba przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyły swoją grą licznych obserwatorów tego wydarzenia. Występujące w II lidze zespoły Żywca i Goleszowa stworzyły bardzo interesujące widowisko zakończone zwycięstwem piłkarek z Żywca 3:0. Obie drużyny grały bardzo ambitnie i pokazały wiele zagrań, których nie powstydziliby się nawet grający w piłkę przedstawiciele męskiej części ludzkości, a warto dodać, że rywalizacja toczyła się w ponad trzydziestostopniowym upale… Dla nas powodem do dumy może być fakt, że w zwycięskiej drużynie zagrały towarzysko dziewczyny z naszej gminy – Basia Czepczor, Karina Czyż, Alicja Kaczmarzyk i Agnieszka Zowada. Spisały się bardzo dobrze i może to będzie zalążek nowej – kobiecej drużyny piłkarskiej w naszej gminie…

Również w sobotę – tuż po meczu kobiet – na murawę „Pod Skocznią” wybiegli panowie, aby uczestniczyć w tradycyjnym już – rozgrywanym co roku – meczu pomiędzy Urzędem Gminy Istebna a firmą Lys Fusion. Spotkania te mają za każdym razem bardzo zacięty przebieg. Nie inaczej było i tym razem. Mecz zakończył się remisem 6:6, chociaż w pewnym momencie nic nie wskazywało na to , że taki będzie finał… Lys Fusion po pierwszej połowie prowadził 4:1, a po kilkunastu minutach drugiej połowy było już 6:2. Ambitna pogoń piłkarzy Urzędu Gminy zakończyła się powodzeniem, chociaż kosztowało to litry wylanego potu, dzięki czemu mimo upalnej pogody w tym dniu nie trzeba było podlewać trawy na boisku. Pomogli w tym też oczywiście koledzy z Lys Fusion. A o tym kto lepszy zadecyduje pewnie następny mecz…

Drugi dzień Festynu – niedziela – przyniósł kolejne historyczne wydarzenie w dziejach naszej gminy. Po raz pierwszy zaprezentowała się u nas drużyna z Afryki, a konkretnie z Algierii – Mob Bejaia, występująca w II lidze tego kraju. Goście okazali się bardzo wymagającym rywalem i mimo ambitnej postawy piłkarzy KP Trójwieś wygrali spotkanie 6:2. Momentami mecz miał wyrównany przebieg i dopiero wymiana całej drużyny algierskiej na początku drugiej połowy meczu sprawiła, że nasi zawodnicy opadli z sił, czego efektem były stracone bramki. Tak czy inaczej był to z pewnością pożyteczny sprawdzian z egzotycznym rywalem, a bramki dla naszej drużyny zdobyli Mirosław Adamus i Dawid Małyjurek. Dla naszych piłkarzy i kibiców będzie to z pewnością pamiętny mecz. W końcu nie na co dzień jest okazja grać z drużyną z Czarnego Lądu…