Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012
Stowarzyszenie - LGD „Żywiecki Raj” – bezpłatne konsultacje

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” – bezpłatne konsultacje.

Stowarzyszenie swoim zasięgiem obejmuję 11 gmin: Czernichów, Istebna, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ujsoły, Węgierska Górka i zrzesza: osoby fizyczne, przedsiębiorców, samorządy oraz organizacje pozarządowe. „Żywiecki Raj” funkcjonuje w ramach działania Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który zakłada m.in. aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich. Cel ten realizowany jest poprzez ogłaszane konkursy na 4 działania:

1. Małe projekty – kwota refundacji do 25 tys. zł na 1 projekt, wnioskodawcą może być osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej. Składane projekty mogą dotyczyć m.in.: imprez kulturalnych, sportowych, promocji lokalnej przedsiębiorczości (targi, szkolenia), zagospodarowania przestrzeni publicznej (place zabaw, trasy rowerowe, nordic walking), turystyki (foldery, strony internetowe, domki letniskowe), ekologii (przywrócenie rodzimych lokalnych gatunków roślin, kolektory słoneczne), renowacji zabytków.

2. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – kwota refundacji do 300 tys. zł (warunkiem jest utworzenie nowych miejsc pracy). Promowane są inwestycje przeprowadzone w związku z uruchomieniem lub rozwojem działalności w zakresie usług dla ludności, gospodarstw rolnych, sprzedaży, turystyki, przetwórstwa, magazynowania, wytwarzania materiałów energetycznych z biomasy.

3. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej – kwota refundacji do 100 tys. zł, wnioskodawcą może być rolnik, jego współmałżonek lub jego domownik. Przykładowy zakres pomocy obejmuje m.in. działalność usługową w zakresie: produkcji roślin, hodowli zwierząt gospodarskich, leśnictwa, przetwarzania i konserwowania owoców i warzyw, wytwarzania gotowych posiłków i dań, produkcji win gronowych, piwa, napojów bezalkoholowych, produkcja wyrobów stolarskich a także wynajem pokoi w budynku mieszkalnym oraz sprzedaż posiłków domowych lub świadczenia innych usług związanych z pobytem turystów w gospodarstwie rolnym.

4. Odnowa i rozwój wsi – kwota refundacji do 500 tys. zł na 1  miejscowość, wnioskodawcą może być gmina, instytucja kultury, kościół lub inny związek wyznaniowy, OPP.

Ogłoszenie naborów wniosków odbędzie się w II kwartale 2012 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń i umów się na bezpłatne konsultacje z doradcą, który odpowie na wszelkie pytania związane z ww. działaniami, tel. 33 475 48 21.

Odwiedź naszą stronę Internetową: www.leader-zywiec.pl.

Siedziba biura Stowarzyszenia:

ul. Pod Górą 4, Żywiec.

Zapraszamy!

Marta Żołna

Specjalista ds. organizacyjno-promocyjnych i współpracy LGD "Żywiecki Raj"

Dodał: jk Dodano: 2012-03-12, godz. 08:51