Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012
”W kręgu góralskiej tradycji” projekt dla dzieci.

Stowarzyszenie VIDES działające od kilku lat na terenie Gminy Istebna postanowiło spróbować znów swoich sił w pozyskiwaniu dofinansowań. I udało się. Fundacja Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży” przyznała dofinansowania do projektu „W kręgu góralskiej tradycji” realizowanego przez młodych wolontariuszy z Trójwsi.

Projekt skierowany jest do dzieci, które uczęszczają na warsztaty prowadzone przez VIDES. Są to dzieci ze szkół podstawowych naszej Gminy, które raz w miesiącu spotykają się z wolontariuszami na warsztatach tematycznych.

Celem projektu jest przede wszystkim bezinteresowna praca młodzieży na rzecz swoich młodszych kolegów i koleżanek, a także poszerzenie wiedzy na temat historii, kultury, folkloru czy tradycji naszego regionu.

Podczas projektu dzieci uczestniczą w warsztatach regionalnych, podczas których mogą nauczyć się haftu, wyplatania koszyków, szycia kierpców, podstaw kowalstwa, tańców i pieśni regionalnych, a także tego, jak robi się masło czy wełnę.  Warsztaty te odbywają się w Muzeum Regionalnym „Na Grapie” w Jaworzynce, a prowadzą je specjaliści w tych dziedzinach.

Zwieńczeniem warsztatów  będzie „Spotkanie z ludźmi kultury”, na które zaprosimy działaczy kulturalnych naszej Gminy. Spotkanie przewidziane na koniec maja, będzie miało charakter otwarty, a prowadzić je będą dzieci w formie mini konferencji prasowej. Już dziś zapraszamy na nie wszystkim mieszkańców i nie tylko.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 244 896

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, chętne do podejmowania nowych i ciekawych wyzwań !

Ramowy harmonogram warsztatow.doc
Dodał: jk Dodano: 2012-03-20, godz. 13:39