Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012
Lys Fusion Poland - z wyróżnieniem KMZG!
Lys Fusion Poland - z wyróżnieniem dla Dużego Przedsiębiorcy Koalicji Marek Ziem Górskich!

W sobotę 14 kwietnia 2012 roku w Żywcu odbyła się 6. gala konkursu na Osobowość Ziem Górskich przyznawana przez kapitułę Koalicji Marek Ziem Górskich.

Z terenu naszej gminy zgłoszeni zostali:
- Zbigniew Kukuczka - dyrektor generalny Lys Fusion Poland - zgłoszony przez Urzad Gminy Istebna;
- Urzszula Gruszka - kierownik Zespołu Regionalnego Koniaków - zgłoszona przez Gminny Ośrodek Kultury.

Do drugiego etapu, czyli do głosowania internetowego kapituła wybrała Zbigniewa Kukuczkę, który wraz z dwoma innymi przedsiębiorcami konkurował w kategorii Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich.

Ostatecznie zajął on drugie miejsce.
Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Z terenu powiatu cieszyńskiego główną nagrodę zdobyła pani Burmistrz Strumienia Anna Grygierek w kategorii samorządowiec/polityk Ziem Górskich.
Gratulujemy!

Oprócz tego minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i honorowy konsul RP na Słowacji Tadeusz Frąckowiak odebrali tytuły Honorowych Ambasadorów Ziem Górskich.

W przeszłości otrzymywali je m.in. księżna Maria Krystyna Habsburg, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i prezydent Bronisław Komorowski.

Projekt pn. „Polsko-słowacka inicjatywa promocji i rozwoju Marek ziem górskich” w ramach programu Współpracy Trangranicznej Rzeczpospolita Polska -Republika Słowacka 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 oraz budżetu państwa w 10 % za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest stowarzyszeniem zrzeszającym przedsiębiorców i samorządy z terenów górskich południowej Polski. Stanowi inicjatywę, której celem jest m.in. promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów w naszym kraju. Podstawowym celem Koalicji jest doprowadzenie do sytuacji, w której firmy z terenów górskich będą mogły zwiększyć sprzedaż wytwarzanych przez siebie produktów dzięki wykorzystywaniu pozytywnego wizerunku regionów górskich opartych na krajobrazie i ekologii.

Dodał: AL Dodano: 2012-04-16, godz. 09:38