Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Istebnej
Zakaz wjazdu na teren Szkoły i Przedszkola!

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich dzieci przebywających na terenie posesji Szkoły Podstawowej nr1 im Ks. Józefa Londzina w Istebnej

i Gminnego Przedszkola oraz świadomość odpowiedzialności za ich zdrowie

i życie, dyrektorzy szkoły oraz przedszkola w porozumieniu z Organem Prowadzącym te jednostki - Wójtem Gminy Istebna, postanawiają wprowadzić zakaz wjazdu na teren szkoły i przedszkola.

Zakaz dotyczy wszystkich osób poza pracownikami, mieszkańcami „Domu Nauczyciela” i dostawcami towaru w godzinach wskazanych na tabliczkach pod znakami drogowymi.

Na parkingu przy placu zabaw wydzielono dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie informujemy, że właściciele parkingów znajdujących się w pobliżu szkoły tzn.: Parkingu przy sklepie - Pan Józef Waszut, parkingu przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej - Nadleśnictwo Wisła i parkingu przy ośrodku „Hadamówka” wyrażają zgodę na zatrzymywanie się na tych parkingach w celu wysadzenia dzieci, lub odprowadzenia ich do szkoły i przedszkola oraz odebrania.

Prosimy wszystkich mieszkańców, a szczególnie rodziców o zrozumienie tej sytuacji. Przy wielokrotnie zwiększonej ilości samochodów, a tym samym bardzo wzmożonym ruchu i bardzo często nieodpowiedzialnym zachowaniu kierowców, dzieci idące do szkoły i wychodzące ze szkoły były na terenie posesji szkolnej narażone na duże niebezpieczeństwo. Dzieci, ich zdrowie

i życie są dobrem najwyższym i dbanie o nie jest powinnością nas wszystkich.

Zakaz obowiązuje od dnia 18.04.2012

Dodał: jk Dodano: 2012-04-16, godz. 14:09