Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
Bieg ''Doliną Olzy'' - relacja i fotogaleria.

Uczestnikom biegu przełajowego "Doliną Olzy" udało się uciec przed sobotnim deszczem, który towarzyszył tegorocznym Dniom Istebnej. Chętnych do biegania nie zabrakło- na linii startu stanęli zarówno starsi jak i młodsi amatorzy biegów przełajowych.

Bieg „Doliną Olzy” został zorganizowany przy wspólnym pomyśle pracowników Ośrodka Kultury w Istebnej i Pawła Rysia z Jaworzynki. Miał on na celu popularyzację sportu na terenie naszej Gminy, a także promocję nowopowstałych ścieżek spacerowo-rekreacyjnych, które wiodą w pobliżu amfiteatru oraz wzdłuż rzeki Olzy.

Bieg odbywał się na dwóch dystansach: ok. 3000 m. dla kategorii dziecięco-młodzieżowej oraz 6000 m. dla kategorii biegu głównego.

Wśród młodszych najlepszy czas uzyskał Andrzej Jałowiczor z Istebnej zaś najlepszą spośród dziewcząt została Dorota Kaczmarzyk z Istebnej.

Najlepszy czas w biegu głównym uzyskał Marek Kubista z Katowic, pokonując dystans 6000 m w 24 minuty i 5 sekund. Tuż za nim, ze stratą dwóch sekund uplasował się Bartłomiej Rucki z Jaworzynki.

Najlepszą kobietą okazała się być Bogusława Kondzielik reprezentująca klub Sokół – Knurów. Jedyną reprezentantką naszej Gminy była Danuta Ligocka z Kubalonki.

Wręczenie nagród najlepszym w biegu głównym oraz w kategoriach wiekowych odbyło się podczas uroczystego otwarcia XVI Dni Istebnej.  Wyróżnieni zostali również najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu – Janek Zawada z Istebnej, 9-cio latek, który na mecie okazał się być lepszym od wielu starszych kolegów i koleżanek. Najstarszym uczestnikiem był Tomasz Żywioł z Cieszyna.

Bieg nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wolontariuszy: Eli, Darii, Zuzi, Ani, Reni i Janusza, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji biegu.

Chcemy także podziękować naszym sponsorom: Panu Markowi Matusznemu z Koniakowa oraz Panu Mirosławowi Kowalczykowi z Jaworzynki.

Organizatorzy już dziś zapraszają serdecznie na kolejne edycja Biegu „Doliną Olzy”, które odbywać się będą na rozpoczęcie Dni Istebnej.

Dodał: jk Dodano: 2012-07-20, godz. 12:33