Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
Weekend Rowerowy w Istebnej - promocja sportu i turystyki

Wielkimi krokami zbliża się Weekend Rowerowy pełen emocji, ponieważ w sobotę,  29 września w Istebnej odbędzie się kolejny rowerowy wyścig MTB Marathon, który swój start i metę będzie miał przy Amfiteatrze „Pod Skocznią”. Więcej informacji na: www.mtbmarathon.com

Natomiast w niedzielę, 30 września w amfiteatrze „Pod Skocznią” odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy.  Rozpoczęcie o godz. 14:00, zapisy do koW programie:

14:00 – 17:00 - Konkurencje rowerowe dla rodzin:

1. Przejazd rodzinny wokół boiska:
Każdy zawodnik z rodziny przejeżdża pętlę wokół boiska (ok. 400 m.), wynik dają zsumowane czasy zawodników. Zwycięża ta rodzina, która osiągnie najszybszy czas czterech przejazdów.

2. Najwolniejsza jazda na rowerze:
W konkurencji biorą udział dwaj przedstawiciele rodziny (starszy i młodszy). Należy w jak najdłuższym czasie pokonać wyznaczony odcinek (ok. 20 m.). Wynik dają zsumowane czasy obu zawodników. Zwycięża ta para, która uzyska najwolniejszy czas.
Punkty karne: odejmowane będą 3 sekundy za dotknięcie stopą podłoża lub za przejechanie linii bocznych odcinka.

3. „Ósemka”:
W konkurencji biorą udział dwaj pozostali przedstawiciele rodziny. Należy jak najszybciej objechać slalomem wyznaczoną „ósemkę”. Wynik dają zsumowane czasy obu zawodników. Zwycięża ta para, która uzyska najszybszy czas.
Punkty karne: dodawane będą 3 sekundy za dotknięcie stopą podłoża lub za przejechanie linii bocznych „ósemki”.
nkurencji od godz. 13:15
Do udziału w konkurencjach zapraszamy rodziny: rodziców z dziećmi, wujków z siostrzeńcami, bratankami itp. Dopuszczalny jest udział dowolnej kompozycji rodziny pod warunkiem, że wszyscy są ze sobą spokrewnieni.

Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi konkurencji posiłek oraz pamiątkową koszulkę, natomiast 3 najlepsze rodziny w każdej konkurencji otrzymują puchar, dyplom i nagrody rzeczowe.

Zapisy drużyn od godz. 13:15 do 13.45.

Gościem specjalnym Pikniku będzie Michał Koziołek, który da pokaz rowerowych trików, trialu i zapewni wszystkim wiele atrakcji i emocji (przedsmak na www.michalkoziolek.pl).

Od godz. 17:00- dyskoteka z DJ’em

Zabierz rodzinę, zabierz rower i baw się razem z nami!

MTB Maraton oraz Piknik Rowerowy odbywają sie w ramach projektu „Weekend Rowerowy w Istebnej - promocja sportu i turystyki rowerowej na obszarze LGD Żywiecki Raj” współfinansowanego w ramach
działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.

Dodał: K.C Dodano: 2012-09-13, godz. 14:58