http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki
Imprezy sportowo - rekreacyjne 2013
A jednak Kubalonka - Mistrzostwa Polski w Biegach
W najbliższych dniach odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach narciarskich. 21-25 marca 2013 roku Istebna Kubalonka.
Adam Cieślar najlepszy w ''Lotos Cup''
Adam Cieślar z Istebnej wygrał rozegrane w Zakopanem zawody ''Lotos Cup'' mimo, że był to jego pierwszy w tym sezonie zimowym start po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.
Adam Cieślar wicemistrzem Polski!
Srebrny medal w dwuboju wywalczył na Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Cieślar z Istebnej!
Beskidek triumfatorem Memoriału A. Kamińskiego
Drużyna Beskidka wygrała kolejną edycję rozgrywanego pod hasłem ''Gramy, bo pamiętamy'' Memoriału Andrzeja Kamińskiego w halowej piłce nożnej.
Beskidy MTB Trophy - kolarskie emocje rosną!
W czwartek 30 maja czyli w Boże Ciało po raz siódmy startuje kultowy już czteroetapowy wyścig ''Beskidy MTB Trophy'' z bazą w Amfiteatrze ''Pod Skocznią'' w Istebnej.

Witamy uczestników, organizatorów i kibiców, życzymy udanej sportowej rywalizacji, wielu wrażeń i mamy nadzieję, że ten wyścig - jak poprzednie - będzie wielkim świętem kolarstwa!
Beskidy MTB Trophy już od czwartku!
W czwartek 30 maja czyli w Boże Ciało po raz siódmy startuje kultowy już czteroetapowy wyścig ''Beskidy MTB Trophy'' z bazą w Amfiteatrze ''Pod Skocznią'' w Istebnej.
Bieg Gródkiem z udziałem reprezentantów naszej Gminy
W minioną sobotę w pobliskim Gródku w Czechach odbyła się 19 edycja „Biegu Gródkiem”. Wystartowała w nim również spora grupa biegaczy reprezentujących Gminę Istebna.
Bieg na Tyniok - 21 lipca - zapraszamy!
Już w przyszłą niedzielę zapraszamy do Koniakowa na drugi ''Bieg Na Tyniok'' z niewątpliwymi atutami jakimi są przebiegająca uroczymi zakątkami miejscowości trasa oraz wspaniały widok z okolic mety zawodów!
Bieg o Istebniański Bruclik już w najbliższą niedzielę
W najbliższą niedzielę, 10.02 na trasach narciarskich Kubalonki odbędą się już po raz 38. zawody ''O Istebniański Bruclik''. Zapraszamy serdecznie!
Bieg ''O Istebniański Bruclik''- pierwsze informacje
Komitet Organizacyjny 38. Międzynarodowego Biegu Narciarskiego ''O Istebniański Bruclik'' już dziś zaprasza wszystkich amatorów narciarstwa biegowego na kolejną edycję biegu, który odbędzie się 10 lutego 2013 roku na trasach biegowych na Kubalonce.
Biegówki na weekend!
Od czwartku 14 marca 2013 roku do 17 marca na trasach Kubalonki odbedą się Mistrzostwa Polski - OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE UKS-ów
w BIEGACH NARCIARSKICH.
Zaś w niedzielę o godz. 12:30 zorganizowany zostanie XIX MIĘDZYNARODOWY NARCIARSKI PUCHAR „BACY”; MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW PZN w biegach narciarskich.
Zapraszamy!
Bilans Pucharu Polski na nartorolkach
Sześć miejsc na podium w końcowej klasyfikacji tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach zajęli reprezentanci naszych klubów narciarskich.
Cała Polska i nie tylko biegła na Tyniok!
72 biegaczek i biegaczy w biegu głównym, 9 uczestniczek i uczestników kategorii Nordic Walking na trasie biegu głównego, 52 dziewczynek i chłopców w biegach na krótkich dystansach wzięło udział w II Biegu na Tyniok rozegranym 21 lipca we wspaniałych warunkach pogodowych w Koniakowie.
Deszcz medali na nartorolkach w Marklowicach!
Dwudniowe zawody w biegach na nartorolkach, które odbyły się w Marklowicach przyniosły reprezentantom naszych klubów narciarskich znakomity bilans - 19 medali w tym 8 złotych!
Dominika Hulawy dwukrotną mistrzynią Polski!
Dwa złote medale w dwóch startach to rewelacyjny bilans dotychczasowych występów Dominiki Hulawy z Istebnej w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych ''Podkarpackie 2013''!
Dominika Hulawy w blasku złota!
Kapitalnie rozpoczęła starty w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych ''Podkarpackie 2013'' Dominika Hulawy z Istebnej zdobywając złoty medal w sprincie techniką klasyczną na dystansie 1200 metrów.
Drugie złoto Adama Cieślara na Uniwersjadzie!
Drugi złoty a trzeci w sumie medal Zimowej Uniwersjady ''Trentino 2013'' wywalczył Adam Cieślar z Istebnej wygrywając wraz z kolegami z reprezentacji Polski drużynowe zawody w kombinacji norweskiej!
Dziesięć medali w dwa dni!
Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich to kolejna impreza, z której nasi biegacze przywożą worek medali - w pierwszych dwóch dniach wywalczyli ich dziesięć!
Dziesięć medali w Pucharze Karkonoszy!
Trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe medale to imponujący dorobek naszych biegaczy w dwudniowym Pucharze Karkonoszy w biegach narciarskich, który rozegrany został na Polanie Jakuszyckiej.
Dziewczęta z brązem w Branicach!
Podczas tradycyjnego Międzynarodowego Wielkanocnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, który odbył się w Branicach reprezentujące naszą gminę dziewczęta z istebniańskiego Gimnazjum zajęły trzecie miejsce!
Fantastyczny start naszych młodych biegaczy!
Kapitalnie rozpoczęli Nowy Rok nasi młodzi biegacze zdobywając podczas rozegranych na Polanie Jakuszyckiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich ''Bieg na Igrzyska'' Mistrzostw Karkonoszy aż 15 medali w tym 9 z najcenniejszego kruszcu!
Finał ''Biegu na Igrzyska'' jak cały cykl - super!
Rozegrane w miniony weekend na trasach biegowych PZN w Istebnej Kubalonce finałowe zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich ''Bieg na Igrzyska'' okazały się - podobnie jak cały cykl - pełne sukcesów dla naszych biegaczek i biegaczy.
Gimnazjaliści najlepsi w województwie!
Piękny sukces odniosła sztafeta chłopców z naszego Gimnazjum wygrywając swoją kategorię podczas rozegranego w Rudzie Śląskiej Wojewódzkiego Finału sztafetowych biegów przełajowych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Gminny Turniej Szkół Podstawowych
Drużyna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 w Istebnej wygrała rozegrany 22 października na Orliku przy Gimnazjum w Istebnej Gminny Turniej Szkół Podstawowych w piłce nożnej.
Gorący sportowy weekend z sukcesami!
Bardzo wiele działo się w miniony weekend na sportowych arenach w naszej gminie - w hali Gimnazjum odbyły się dwa turnieje piłkarskie natomiast na trasach biegowych na Kubalonce odbyły się bardzo dla naszych biegaczy udane finałowe zawody z cyklu ''Bieg na Igrzyska''.
Grand Slam Istebna 2013
15 sierpnia po raz drugi został rozegrany Turnieju Siatkówki Plażowej na boisku ” Pod Skocznią”.
Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn o przedziwnie brzmiących nazwach, Zawody rozegrano systemem „brazylijskim”. Ostatecznie najlepsza okazała się para zespołu „X” (Łukasz Możdżeń, Bartłomiej Pilarz).
II Bieg na Tyniok - będzie Nordic Walking!
Już w najbliższą niedzielę 21 lipca zapraszamy do Koniakowa na II ''Bieg Na Tyniok'' z niewątpliwymi atutami jakimi są przebiegająca uroczymi zakątkami miejscowości trasa oraz wspaniały widok z okolic mety zawodów! Będzie też - jeśli znajdą się chętni - kategoria Nordic Walking!
II Bieg na Tyniok - reminescencje, foto...
Pogoda wypisz wymaluj jak w ubiegłym roku (czyli idealna), trasa biegu głównego trochę inna (dłuższa), liczba uczestników i gości też (znacznie) dłuższa, nowość - konkurencje biegowe dla dzieci, zaangażowanie osób współpracujących przy organizacji Biegu nie mniejsze niż w roku ubiegłym to najkrótsza charakterystyka rozegranego w minioną niedzielę w Koniakowie II Biegu na Tyniok.
II Bieg na Tyniok - wyniki...
Prezentujemy wyniki rozegranego 21 lipca II Biegu Na Tyniok.

Relacja i zdjęcia w środę...
II Bieg Przełajowy „Doliną Olzy”- wyniki
W sobotę 6 lipca, w okolicach amfiteatru „Pod Skocznią” w Istebnej odbył się już II bieg przełajowy „Doliną Olzy”. biegu udział wzięli mieszkańcy Trójwsi oraz goście z różnych stron Polski. Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w biegu i zapraszamy za rok!
II Bieg ''Doliną Olzy''
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w II Przełajowym Biegu „Doliną Olzy”, który odbędzie się 6 lipca (sobota) przy Amfiteatrze „Pod Skocznią” w Istebnej. Start kategorii młodzieżowych: godz. 15:30, start biegu głównego: godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich amatorów przełajowego biegania.
II Bieg ''Doliną Olzy'' już za tydzień
Wszystkich amatorów biegów przełajowych zachęcamy do udziału w II Biegu ''Doliną Olzy'', który odbędzie się 6 lipca (sobota) w amfiteatrze ''Pod Skocznią''
Istebniański Bruclik w rękach Pawła Klisza
Główna nagroda rozegranego 10 lutego na trasach PZN w Istebnej Kubalonce 38 Międzynarodowego Biegu o ''Istebniański Bruclik'' trafiła do reprezentującego LKS Klimczok Bystra Pawła Klisza.
Janusz Lewandowski z dwoma medalami!
Podczas rozegranych w Jurgowie VIII Zimowych Igrzysk Lekarskich dwa srebrne medale wywalczył Janusz Lewandowski z Koniakowa!
Juniorki Młodsze w finale Mistrzostw Polski!
Występująca pod szyldem 1. FC AZS AWF Katowice (Istebna) drużyna piłkarek z naszego terenu zajęła drugie miejsce w Śląskim Turnieju Juniorek Młodszych i wywalczyła awns do rozgrywek na szczeblu ogólnokrajowym.
Już za miesiąc II Bieg na Tyniok!
Dokładnie za miesiąc - w niedzielę 21 lipca - odbędzie się druga edycja Biegu Przełajowego na Tyniok w Koniakowie do udziału w którym już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków biegania!
Już za tydzień zagrają chłopy po czterdziestce!
Już za tydzień - w sobotę 2 marca w hali gimnazjum w Istebnej - odbędzie się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboyów 40+ o ''Puchar Wójta Gminy Istebna'', na który zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przekonać, jak radzą sobie z piłką chłopy po czterdziestce.
Kajetan Kajetanowicz zwycięzcą 59 Rajdu Wisły
Baza główna w Kompleksie Zagroń, odcinek testowy z Istebnej do Koniakowa, część niedzielnej trasy wyścigu na Kubalonce oraz meta w Amfiteatrze ''Pod Skocznią'' to mocne akcenty 59 Rajdu Wisły związane z naszą gminą.
Kolejny medal Adama Cieślara na Uniwersjadzie!
Po raz drugi stanął na podium Zimowej Uniwersjady ''Trentino 2013'' Adam Cieślar z Istebnej zdobywając srebrny medal w rozegranym 16 grudnia starcie masowym, na który składały się bieg ze startu wspólnego na dystansie dziesięciu kilometrów oraz konkurs skoków.
Kolejny sukces naszych piłkarek!
Nasze kobiece piłkarstwo szybko rośnie w siłę czego kolejnym dowodem sukces dziewczyn z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Istebnej, które wygrały I Puchar Rzeki Wisły.
Kolejny świetny weekend biegaczy!
Dwanaście medali - w tym sześć złotych - wywalczyli nasi biegacze w rozegranym w miniony weekend w Wołosatym koło Ustrzyk Dolnych Pucharze Bieszczadów.
Liga Piłkarskich Szóstek - zapisy
Po raz kolejny organizowana jest Liga Piłkarskich Szóstek, która rozgrywana będzie w niedziele od 28 kwietnia na ''Orliku'' przy Gimnazjum w Istebnej.
Mamy mocnych facetów!
Andrzej Zawada z Istebnej wygrał swoją kategorię podczas rozegranych w Ustroniu Mistrzostw tego miasta w siłowaniu na rękę.
Mamy naśladowców Andrzeja Grubby!
Dwa miejsca na podium wywalczyli podczas rozegranego w Wiśle Turnieju Tenisa Stołowego młodzi tenisiści z Istebnej - Maciej Adamus był pierwszy wśród gimnazjalistów zaś Grzegorz Sikora zajął drugie miejsce w kategorii uczniów szkół podstwowych. Brawo!
Medalowe żniwo biegaczy w Olimpiady Młodzieży!
Aż 13 medali wywalczyli nasi biegacze podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych ''Podkarpackie 2013''.
Memoriał Andrzeja Kamińskiego - informacje
Po raz kolejny - tym razem 15 grudnia - w hali Gimnazjum w Istebnej odbędzie się Memoriał Andrzeja Kamińskiego jak zawsze pod zawołaniem ''Hej Andrzeju kaj żeś jest? - Gramy bo pamiętamy''.
Memoriał Andrzeja Kamińskiego 15 grudnia
Tradycyjny coroczny Turniej Halowej Piłki Nożnej będący Memoriałem Andrzeja Kamińskiego odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Hali Gimnazjum w Istebnej.
Mistrzostwa Polski na Kubalonce - mamy brąz!
Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka zajął trzecie miejsce w finale sprintu techniką dowolną rozgrywanych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich.
Na bieg ''O bruclik'' zapraszamy także kibiców!
Bieg „O Istebniański Bruclik” to rywalizacja narciarzy, ale nie tylko. Zapraszamy serdecznie kibiców, aby dopingowali biegaczy na trasie. Specjalnie dla publiczności zebranej w tym dniu na Kubalonce przeprowadzone będę konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami!
Nartorolkowe sukcesy naszych biegaczy!
Znakomicie zaprezentowali się nasi biegacze podczas rozegranych w miniony weekend w Istebnej oraz Bystrej zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski 2013 zawodów w biegach na nartorolkach.
Nasi biegacze w kadrze na Mistrzostwa Świata!
Juniorzy Dominika Hulawy i Krzysztof Kukuczka oraz młodzieżowcy Sebastian Gazurek i Mateusz Ligocki znaleźli się w opublikowanej przez PZN kadrze na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w czeskim Libercu!
Nasi szkolni biegacze bezkonkurencyjni!
Nie mieli sobie równych młodzi biegacze reprezentujący nasze szkoły podczas rozegranych na trasach PZN w Istebnej Kubalonce Powiatowych Zawodów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w biegach narciarskich.
Nasza alpejka mistrzynią Polski!
Aleksandra Libera-Cichy z Istebnej zdobyła złoty medal Amatorskich Mistrzostw Polski PZN w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom podczas rozegranego na wyciągu ''Długa Polana'' koło Nowego Targu finału tej imprezy.
Nasze Góralki na drugim miejscu w Polsce!
Ekipa ''Trójwieś Team'' zajęła drugie miejsce w rozegranym w Siemiatyczach I Ogólnopolskim Finale Turnieju Orlik Polska w kategorii +16 kobiet.
Nie ma mocnych na naszych biegaczy!
Aż 18 medali wywalczyli w miniony weekend reprezentanci naszych klubów narciarskich podczas rozegranych w Zieleńcu zawodów z cyklu ''Bieg na Igrzyska''!
Oldboje tuż poza podium w województwie
Drużyna Trójwieś Oldboys Istebna zajęła czwarte miejsce w Wojewódzkim Finale rozgrywek z cyklu ''Orlik Polska'' w Piłce Nożnej Oldbojów w kategorii +35 mężczyzn, który odbył się 7 września w Knurowie.
Pierwszy taki Turniej już za nami!
Turniej, jakiego jeszcze nie było czyli I Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów 40+ o ''Puchar Wójta Gminy Istebna'' rozegrany został w dniu 2 marca w hali Gimnazjum w Istebnej z udziałem pięciu drużyn.
Pierwszy taki Turniej Oldbojów – Zapraszamy!
W dniu 2 marca (sobota) w hali Gimnazjum w Istebnej odbędzie się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów 40+ o „Puchar Wójta Gminy Istebna”.
Pięciu w dziesiątce na Mistrzostwach Polski!
Mateusz Ligocki zajął czwarte miejsce w rozegranym podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich biegu na 10 km techniką dowolną, w którym w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze czterech naszych biegaczy.
Piętnaście medali w ''Pucharze Roztocza''!
Trwa fantastyczna seria naszych biegaczy, którzy w kolejnej tegorocznej imprezie - rozegranym na trasach biegowych ''Siwa Dolina'' w Tomaszowie Lubelskim Pucharze Roztocza - zdobyli piętnaście medali.
Piłkarski Memoriał Stanisława Matusznego
W niedzielę 3 marca w hali Gimnazjum w Istebnej odbędzie się szczególny Turniej Piłki Nożnej - ''Memoriał Stanisława Matusznego'', którym organizatorzy chcą uczcić pamięć najbliższej osoby, kolegi i przyjaciela.
Piłkarski Turniej ''O Puchar Wójta'' - zapisy trwają
Do 20 czerwca trwają zapisy drużyn chcących wziąć udział w Piłkarskim Turnieju ''O Puchar Wójta Gminy Istebna''. Turniej rozgrywany będzie w ramach ogólnopolskiego projektu ''Orlik Polska''. Zwycięzca turnieju Gminnego otrzymuje awans na szczebel wojewódzki! Zachęcamy serdecznie!
Piłkarze wracają na boiska
Meczem z Zebrzydowicami, który odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 11 sierpnia o godz. 16:00 na boisku Pod Skocznią rozpoczynają nowy sezon piłkarze KP Trójwieś.
Po raz 10 nartorolkowe ''Beskidy bez Granic''!
Jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowych Zawodów w Biegach na Nartorolkach ''Beskidy bez Granic'', której trasa przebiega terenami naszej gminy odbędzie się w najbliższą sobotę 14 września.
Podziękowania dla wolontariuszy i sponsorów Biegu o Bruclik
Bez ich pomocy bardzo ciężka byłaby organizacja biegu narciarskiego ''O Istebniański Bruclik''. Mowa oczywiście o sponsorach oraz wolontariuszach, którzy wspierali organizację zawodów.
Rajd Wisły z metą w Istebnej!!
Jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie - Rajd Wisły - startuje dziś wieczorem w Wiśle, ale związane z nim emocje już się rozpoczęły!
Rewelacyjny występ szkolnych sztafet!
Dwa brązowe medale wywalczyły nasze szkolne sztafety podczas rozegranego w Rudzie Śląskiej Wojewódzkiego Finału Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych.
Rowerowy weekend w Istebnej
21 i 22 września Istebna stanie się prawdziwą beskidzką stolicą kolarstwa górskiego MTB!
Rowerowy weekend w Istebnej!
W dniach 21 i 22 września Istebna stanie się prawdziwą beskidzką stolicą kolarstwa górskiego MTB!
Rowery i zabytkowe pojazdy pojawią się na gminnych drogach
17 sierpnia na terenie gminy Istebna pojawią się zabytkowe samochody i motory, które podziwiać będzie można także na terenie amfiteatru gdzie wieczorem odbędzie się festyn. Zaś od 16 do 18 sierpnia na trasy szosowe wyjadą uczestnicy Road Maraton.
Zapraszamy do Kibicowania!
Sebastian Gazurek w kadrze na MŚ!
Na rozpoczynających się we włoskim Val di Fiemme Mistrzostwach Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym mamy swojego przedstawiciela wśród zawodników w osobie Sebastiana Gazurka oraz wsród sztabu szkoleniowego w osobie serwismana Andrzeja Michałka.
Sebastian srebrny, Dominika brązowa!
Wspaniała pogoda towarzyszyła w niedzielę uczestnikom rozgrywanych w Istebnej Kubalonce Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, podczas których w trzecim dniu rywalizacji nasi biegacze wywalczyli dwa medale!
Siatkarski Grand Slam Istebna2013!
Serdecznie zapraszamy na tradycyjny turniej siatkówki plażowej Grand Slam Istebna 2013, który odbędzie się 15 sierpnia (czwartek) o
godzinie 9:00 na boisku gminnym obok amfiteatru.
Sportowe lato z sukcesami
Mimo, że minione tygodnie upływały pod znakiem letniej kanikuły nasi sportowcy nie próżnowali startując z sukcesami w różnego rodzaju imprezach.
Sukcesów biegaczy ciąg dalszy!
Rozegrane w minionych dniach na Kubalonce Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich przyniosły - podobnie jak wszystkie rozegrane w kończącym się sezonie imprezy biegowe - kolejne sukcesy reprezentantom naszych klubów narciarskich.
Szkolne sztafetowe biegi przełajowe
Tradycyjnie jak co roku w tym okresie rozgrywane są szkolne sztafetowe biegi przełajowe, w których z powodzeniem uczestniczą reprezentanci naszych szkół.
Szkolni biegacze poza wojewódzką konkurencją!
Nie mieli sobie równych reprezentanci naszych szkół podczas rozegranych 27 lutego na trasach PZN w Istebnej Kubalonce Wojewódzkich Zawodów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w biegach narciarskich.
Trzeba mieć zdrowie (na MTB Trophy)!
Deszcz i błoto to niezmienne towarzystwo wielu wyścigów górskich a tegoroczny ''Beskidy MTB Trophy'' nie jest tu wyjątkiem.
Turniej im. Stanisława Legierskiego
Kolejna edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Legierskiego odbędzie się w sobotę 22 czerwca na boisku Orlik przy Gimnazjum w Istebnej.
Turniej Piłkarski im. Stanisława Legierskiego
W sobotę 22 czerwca o godz. 9.00 na boisku „Orlik” w Istebnej odbędzie się kolejny Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Legierskiego.
Turniej piłkarski ''O Puchar Wójta'' zakończony
W trzech kategoriach wiekowych rozegrał się turniej ''O Puchar Wójta Gminy'' na ''orliku'', który organizowany był w ramach ogólnopolskiego projektu ''Orlik Polska''. Zwycięzcy każdej z kategorii będą reprezentowały Gminę w rozgrywkach wojewódzkich. Gratulujemy!
Udany styczeń biegaczy amatorów
Miniony miesiąc styczeń to okres sukcesów nie tylko reprezentantów naszych klubów narciarskich, ale także naszych biegaczy amatorów, wśród których klasą dla siebie była Danuta Ligocka z Istebnej.
Uphill MTB Tyniok
Tyniok (892 m n.p.m.) to szczyt znany doskonale wszystkim kolarzom górskim naszego regionu. W niedzielę 4 sierpnia odbył się na nim wyścig w ramach międzynarodowego cyklu zawodów Uphill MTB Beskidy.
Uphill MTB Tyniok po raz kolejny
Start przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Istebnej-Zaolziu, dystans 4 600 m, trasa w większości terenowa, meta na Tynioku w Koniakowie - oto najkrótsza charakterystyka kolejnej edycji Uphill MTB Tyniok, który odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia.
W sobotę pobiegniemy doliną Olzy!
Raz jeszcze zapraszamy wszystkich amatorów biegania na II Bieg Doliną Olzy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca ze startem i metą na terenie Amfiteatru ''Pod Skocznią'' w Istebnej.
Wielki sukces Ani Kaczmarzyk!
Podczas rozegranych w miniony weekend w Istebnej finałowych zawodów w maratonie rowerowym z cyklu ''MTB Marathon'' znakomicie zaprezentowała się Anna Kaczmarzyk z Istebnej wygrywając rywalizację kobiet na dystansie 27 km!
Wyścig szosowy Road Trophy 2013 – jedyny taki w Polsce!
Wspaniała pogoda towarzyszyła 130 uczestnikom w pokonywaniu beskidzkich ''ścianek'' w czasie etapówki szosowej - 4. edycji Road Trophy w Istebnej! Impreza odbyła się już po raz czwarty (2010-2013) w dniach 16-18.08.2013 r.
XI Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki
XI Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki odbędzie się 17 maja 2013r. w najbliższy piątek w Amfiteatrze Pod Skocznią w Istebnej.
ZAPRASZAMY!
Z Trójwsi na nartach przez Karpaty - gratulujemy!
Pomysł przejścia polskich Karpat zimą na nartach rodził się długo, natomiast decyzja zapadła szybko i spontanicznie. Adam Matuszny oraz Wiesiek Legierski, mieszkańcy Istebnej w ciągu 13 dni pokonali odległość 450 km, wspięli się na ponad 18.000 m w górę, na trasie od Wołosatego - Ustrzyki Górne w Bieszczadach do Istebnej. Kilkuetapowa wyprawa była pierwszym znanym przejściem tej części Karpat na nartach zimą. Główne trudności wyprawy wynikały z często nieprzetartych szlaków, zawalonych drzewami ścieżek, ograniczonej widoczności i orientacji w terenie.
Za nami gorący piłkarski weekend
Aż trzy wydarzenia piłkarskie miały miejsce w Istebnej w miniony weekend.
Zagrają w piłkę ''O Puchar Wójta Gminy''
Kategoria +16 mężczyzn – 23 czerwca (niedziela) godz. 11:00 – 15:00
Kategoria + 16 kobiet – 25 czerwca (wtorek) godz. 15:00
Kategoria +35 mężczyzn – 26 czerwca (środa) godz. 18:00
Zagrali ku pamięci Staszka
Szczególny Turniej Piłki Nożnej - ''Memoriał Stanisława Matusznego'', którym organizatorzy i uczestnicy uczcili pamięć najbliższej osoby, kolegi i przyjaciela odbył się 3 marca w hali Gimnazjum w Istebnej.
Złoto Uniwersjady dla Adama Cieślara!
Piękny sukces odniósł nasz znakomity dwuboista Adam Cieślar z Istebnej, który został mistrzem XXVI Zimowej Uniwersjady ''Trentino 2013''!
''Bezimienni'' najlepsi wiosną w Lidze Szóstek
Drużyna ''Bezimiennych'' wygrała wiosenną edycję Istebniańskiej Ligi Szóstek, która w kwietniu, maju i czerwcu rozgrywana była na ''Orliku'' przy Gimnazjum w Istebnej.
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: K.C Dodano: 2012-12-11, godz. 12:56