Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2005
''Złota pompka'' dla Istebnej

Z przyjemnością informujemy, że w październiku amatorska grupa kolarska Cycliści przyznała specjalne nagrody amatorskim wyścigom MTB (maraton lub wyścigu xc) organizowanym w Polsce w 2005 r.Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach. Organizator najlepszej imprezy otrzymał Złotą Pompkę, a najgorszej Złamaną Szprychę!

Zasady wyboru laureatów są bardzo proste. Każda osoba za pośrednictwem internetu może zgłosić swoje propozycje i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Można zgłosić każdy wyścig xc lub maraton mtb w jakim brało się udział. Wystarczy rzeczowo umotywować, dlaczego dany wyścig zasługuje na taką lub inną nagrodę. Pod uwagę można brać każde możliwe kryteria – nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń.

W opinii zawodników bezapelacyjnie zwyciężył Bike Maraton w Istebnej, który odbył się 2 lipca 2005 r. Piękna, trudna technicznie i doskonale zabezpieczona trasa, rewelacyjne widoki, dużo błota (!), zagorzali kibice i specyficzna atmosfera całej imprezy to najczęściej przewijające się elementy w opiniach internautów. Taka nagroda przyznana Istebnej przez samych uczestników ma tym większą wagę, gdyż Bike Maraton odbył się tutaj po raz pierwszy, i jak okazało się był strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Nagroda także zobowiązuje na następne lata: 16 września 2006 r. planowana jest organizacja kolejnej edycji, tym razem jako imprezy FINAŁOWEJ całego cyklu Intel Powerade Bike Maraton. Warto dołożyć starań, aby ponownie tłumy kolarzy górskich odwiedziło nasz region i po wyjeździe z Istebnej rozsyłało o niej jak najlepsze wieści. To najlepsza promocja naszej "Beskidzkiej Trójwsi".

"Złotą Pompkę" i specjalny puchar dla Gminy Istebna przywiózł do Istebnej organizator główny imprezy - Grzegorz Golonko (z prawej).

Fot. S.Kędzior
Dodał: P.G. Dodano: 2005-11-15, godz. 14:09