http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2013
Fałszywe wnioski - ostrzeżenie przed oszustami

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Cieszynie pojawiła się informacja, w której Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed korzystaniem z fałszywych wniosków o dopłaty bezpośrednie jakie trafiają w ostatnim czasie do rolników.

Do ARiMR dotarły informacje o  pismach ze znaczkiem podobnym do logotypu Agencji, w których anonimowy autor zachęca do wpłacania pieniędzy na podany numer konta bankowego, w celu uzyskania dopłat bezpośrednich. Reklamuje to pismo jako "zaproszenie", które jest "najkrótszą drogą do otrzymania dotacji bezpośredniej". Dalej wskazuje, że korzystając z tej propozycji rolnik zapewni sobie "spokój, relaks i beztroski sen" i dołącza blankiet przekazu pocztowego z sumą do wpłaty 246 zł., z tytułem przelewu: "opłata za wniosek". Tymczasem przesłanie wypełnionego przez rolnika wniosku do Agencji, czy to w formie papierowej czy elektronicznej jest bezpłatne.

W związku z zaistniałą sytuacją Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oświadcza, że nie ma z tym pismem nic wspólnego i prosi o niekorzystanie z takich ofert. 

ARiMR nie prowadzi  odpłatnej działalności polegającej na przygotowaniu wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich, czy jakiegokolwiek innego rodzaju wsparcia finansowego. Wysyłanie pism do wielu rolników, na których umieszczono nazwę "ARMiR" i znak graficzny bardzo podobny do prawdziwego logo Agencji, wskazuje, że może to być oszustwo zaplanowane na szeroka skalę.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed korzystaniem z ofert, w których brak podpisu, brak jakichkolwiek danych kontaktowych, a ich przekaz jest bardzo niejasny.

W przypadku otrzymania takich pism należy  skontaktować się właściwymi placówkami ARiMR.

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2013-02-21, godz. 13:50