Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2013
Rowery i zabytkowe pojazdy pojawią się na gminnych drogach

I Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Istebna 17.08.2013

Mamy przyjemność zaprosić fanów i chętnych do startu zawodników na Rajd Pojazdów zabytkowych! Impreza ta ma charakter rajdu turystyczno weterańskiego, czyli takiej gdzie zawodnik na starcie orzymuje mapkę i według niej postępuje w trakcie zawodów. Na mapce znajduje się rozpiska trasy, zadanie do wykonania, wskazane są punkty pomiaru czasu i pytania związane z kodeksem ruchu drogowego i z historii motoryzacji.

Prosimy zapoznać się z regulaminem imprezy:
www.klamot.com.pl
Aby wziąć udział w Rajdzie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie:
-motocykle zabytkowe
-samochody zabytkowe
-turystyka samochodowa

Rozpoczęcie rajdu:
9:00  Rozpoczęcie Rajdu dla samochów zabytkowych
10:00 Rozpoczęcie Rajdu dla motocykli zabytkowych

Dla osób chętnych wystartować prosimy przyjazd na miejsce co najmniej o godzinę wcześniej przed startem w celu wypełnienia(złożenia) formularza startowego, rejestracji załogi i zapoznania się z zasadami Rajdu. Tym razem nie wymagamy przesyłania formularza drogą elektroniczną !!
.

Do pokonania będzie pętla w ruchu otwartym o długości około 52 km. Zawodnicy będą przejeżdżać między innymi koło Zamku Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, koło Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle, pokonają kilka łagodnych wzniesień... Przejadą wzdłuż potoku Czadeczka, który jako jeden z dwóch w Polsce należy do Zlewiska Morza Czarnego. Jadąc między innymi przez wieś Jaworzynka każdy zawodnik będzie miał okazję podziwiać przepiękne widoki (w oddali Tatry), każdy też, jeżeli tylko zechce może udać się na styk 3 granic w Jaworzynce (Polsko - Czesko - Słowackiej).
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu:790-292-191 Jacek

Zakwaterowanie na czas imprezy:
Organizator ma wynajęty ośrodek wczasowy na terenie Istebnej z campingiem i sanitariatem. Możliwość zakwaterowania jest dostępna od dnia przed imprezą aż do 18.08.2013.

Koszt noclegu to odpowiednio:
- 40zł/osoba - camping
-10zł/osoba - namiot
Kontakt w sprawie zakwaterowania pod umerem telefonu: 790-192-191 Jacek

Trasa rajdu zabezpieczona będzie przez policję oraz sędziów PZMot.
Koszt wzięcia udziału w Rajdzie to 30zł.

Cena zawiera:
-udział załogi w rajdzie
-obiad w trakcie trasy rajdu w najlepszej karczmie regionalnej w okolicy (Karczma Ochodzita)
-koszulka klubowa
-gadżety reklamowe
-liczne trofea, wyróżnienia i nagrody

Organizator po zakończeniu zawodów zaprasza na ognisko i poczęstunek gdy maszyny będą stygnąć a pozytywne emocje będą chciały się uwolnić w trakcie rozmów do rana :)

Ponad setka kolarzy szosowych z całej Polski w dniach 16 – 18 sierpnia gościć będzie w gminie Istebna. To uczestnicy 4 edycji wyścigu etapowego Road Trophy organizowanego przez Stowarzyszenie CYCLO PARTNER z Istebnej w ramach ogólnopolskiego cyklu  Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton. Zawodnicy pokonają w 3 etapach ponad 300 km, ponad 6 tys. metrów podjazdów, odwiedzą Czechy i Słowację. Trasy ROAD TROPHY przygotował pieczołowicie Wiesław Legierski, który nie pozostawił złudzeń co do ilości i jakości podjazdów na jedynej dla amatorów etapów szosowej w Polsce ze startu wspólnego. Start, biuro zawodów znajduje się w ośrodku sportowym na Zaolziu, natomiast meta tradycyjnie zlokalizowana jest na Koczym Zamku.

Etap 1: Wokół Trójstyku - 16.08.2013 (piątek) start godz. 12:00, dystans 70 km

Etap 2: Pętla Beskidzka - 17.08.2013 (sobota) start o godz. 9:00, dystans 100 km

Etap 3: Kysucke Beskidy - 18.08.2013 (niedziela) start o godz. 9:00, dystans 130 km

Trasy na odcinkach startowych oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych są zabezpieczone przez służby organizatora i OSP, na pozostałych odcinkach kolarze poruszają się na zasadach ogólnych. Organizatorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego w trakcie trwania tych niecodziennych zawodów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem tras na stronie internetowej zawodów www.roadmaraton.pl i kibicowania kolarzom na trasie.

Dodał: AL Dodano: 2013-08-16, godz. 08:29