Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Regionalny Zespół ''Istebna'' z Istebnej » Zespół Regionalny ''Istebna'' - Aktualności
„Istebna” koncertowała w Niemczech

Zespół Regionalny „Istebna” po raz kolejny w tym roku miał zaszczyt pokazywać i promować naszą muzykę, śpiew i tańce podczas koncertów poza granicami kraju. Tym razem w dniach 5-10 września zaproszony został do miasteczka Rheinhausen w zachodnich Niemczech, tuż przy francuskiej granicy. Miasto od wielu lat jest partnerską miejscowością Wisły.

Koncerty odbywały się w ramach święta miasta. Zespół występował także w Eschbach, gdzie grupę zaprosił tamtejszy proboszcz, Polak – ojciec Roman Brud, a także w największym niemieckim parku rozrywki – Europaparku w Rust, gdzie następnie do woli mógł korzysta ć z tamtejszych atrakcji.

W czasie wolnym gospodarze zabrali „Istebną” do największego miasta w okolicy – Freiburga oraz pokazali inne okoliczne miejscowości. Był także czas na spotkanie z władzami miasta – burmistrzem i grupą, która od wielu lat krzewi polsko-niemieckie kontakty.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Gminę Istebna w ramach projektu „Zadanie publiczne z zakresu kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – prowadzenie Zespołu Regionalnego „Istebna”.

Więcej zdjęć z wyjazdu na profilu zespołu na facebooku:

www.facebook.com/Istebna

Dodał: AL Dodano: 2013-10-02, godz. 13:31