Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2013
AED dla Trójwsi

Szanowni mieszkańcy Gminy Istebna.

Po raz pierwszy w tym roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia będzie organizowany Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Celem jest powszechne nauczenie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymania krążenia.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie dzień 16 października, kiedy akcja obejmie młodzież wszystkich krajów Europy.

Po za dziećmi i młodzieżą w wieku 12-16 lat kampania „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” ma również na celu edukację nauczycieli, rodziców, w zakresie pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia.

Z przyjemnością informujemy, iż z lokalnej obywatelskiej inicjatywy przy zaangażowaniu finansowym władz Urzędu Gminy Istebna zainstalowano na zewnątrz budynku Urzędu Gminy ogólnodostępny Półautomatyczny Defibrylator Serca AED przeznaczony do obsługi przez osoby bez przeszkolenia medycznego.

Oficjalne przekazanie do eksploatacji urządzenia AED nastąpi w dniu 16 października o godz. 9:00 w miejscu zainstalowania kasety z urządzeniem AED. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z urządzeniem i właściwym postępowaniem w nagłym zatrzymaniu krążenia. Stosowne materiały dostępne są na stronach internetowych.

Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłych cyklicznych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, które prowadzone będą na terenie Trójwsi.

Koordynator akcji obywatelskiej Ratuj z Sercem

Dr n.med Andrzej Darmoliński