Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Powiat Cieszyński drugi w kraju!

Powiat Cieszyński zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w kategorii powyżej 120 tys. mieszkańców prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Sukces ten to efekt bardzo wysokiej oceny jaką otrzymał samorząd za wszystkie działania prowadzone w 2013 roku. Tym samym z pozycji trzeciej osiągniętej w ubiegłym roku awansował na miejsce drugie ustępując tylko Powiatowi Kieleckiemu.

Poprzeczkę udało nam się podnieść jeszcze wyżej dzięki ogromnemu zaangażowaniu bardzo wielu osób m.in. pracowników Starostwa oraz wszystkich jednostek Powiatu, Radnych i Członków Zarządu - podkreśla Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk. Jest to efekt naszej wspólnej pracy za co wszystkim, którzy mieli swój udział w tym sukcesie, bardzo dziękuję – dodaje Starosta.

Trzecie miejsce w rankingu zajął Powiat Poznański. Z sąsiednich samorządów na miejscu 5 znalazł się Powiat Żywiecki, a Powiat Bielski na miejscu 15.

Związek Powiatów Polskich przyznając Powiatowi Cieszyńskiemu wysokie, drugie miejsce docenił jego aktywność w zakresie inwestycyjnym i rozwojowym, w tym szczególnie w pozyskiwaniu środków krajowych i zewnętrznych, wprowadzaniu udogodnień służących poprawie jakości obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania samorządu. W rankingu pod uwagę brane były także takie działania jak: rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, działalność w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz w pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz promocja regionu.

Od kilku lat Powiat Cieszyński znajduje się w czołówce jedynego w Polsce takiego rankingu samorządów, które oceniane są przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według 93 kryteriów, z podziałem na sześć kategorii. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów dla najlepszych odbędzie się w czerwcu br. podczas Kongresu Regionów w Świdnicy.

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Dodał: jk Dodano: 2014-01-10, godz. 09:42