Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
O koncercie i ludzkiej życzliwości raz jeszcze...

Od listopada w Domu Parafialnym w Istebnej trwały nerwowe przygotowania inscenizacji legendy o Świętej Rodzinie. Pomysł na scenariusz, rozdzielenie ról, (na które każdy czekał z niecierpliwością, bo to wielki zaszczyt, jeśli się taką dostanie).
Następnie długie i żmudne próby. Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.
Kilka dni przerwy i znowu wszystko od nowa. Każde zdanie, kwestia, ruch wypowiadany w emocjach, z namaszczeniem, czasami niezdarnie, ale zawsze z poczuciem wyróżnienia.

Główni aktorzy to: Jola Legierska, Adam Dragon, Konrad Brączek, Agnieszka Juroszek, Sylwester Juroszek, Robert Kubieniec, Zbyszek Kawulok, Michał Bobrowski, Natalia Kubieniec, Beata Kohut, Magda Kohut, Monika Juroszek, Ania Michałek, Agnieszka Legierska, Artur Szkawran, Czesław Słupny, Janusz Słowioczek, Janusz Bury, Urszula Rabin.

Być może drogi Czytelniku znasz którąś z tych osób. Może to sąsiad, kolega, znajomy, może mijasz go na ulicy, zauważasz, nie zauważasz, nie chcesz zauważyć. Nie sposób odgadnąć myśli ludzkiej. Najważniejsze jednak, że Osoby te przez jeden dzień, wieczór zaledwie, mogły czuć się wyjątkowo.

5 styczeń, niedziela, ciepło jak na styczniowy wieczór. O godzinie 17.30 w Kościele pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Istebnej rozpoczął się Koncert Charytatywny. Tygodnie przygotowań, w końcu mają swój długo wyczekiwany finał. Radość na twarzach, pozytywna energia, którą obdarowani zostali widzowie koncertu jest nieoceniona, a radość "aktorów" z wystąpienia i bycia dostrzeżonym jeszcze większa.
Atmosfera na koncercie bardzo rodzinna i świąteczna. Życzliwe osoby z ciekawością przyglądają się dokonaniom grupy Osób Niepełnosprawnych z terenu Trójwsi. To jest przełamywanie barier międzyludzkich, uczenie się siebie nawzajem.
Wspólnie wyśpiewane kolędy brzmią wesoło po kościele. Historia została opowiedziana.

Koncert zaszczycił także swoją obecnością zespół ewangelizacyjny: PO PROSTU PROSTO. Dzięki niemu popłynęła do naszych uszu i serc piękna muzyka przeplatana modlitwą i świadectwem.

Podczas koncertu zebraliśmy 2.188 złotych. To cudowny GEST WASZEJ ŻYCZLIWOŚCI.
Dziękujemy za wszystkie inicjatywy, które zostały podjęte na rzecz stowarzyszenia.
Dziękujemy wolontariuszom i dobroczyńcom. Dziękujemy za każdą pomoc.
Świąteczna inicjatywa wypieku i sprzedaży ciasteczek świątecznych - to ogromne DZIEŁO WOLONTARIUSZY i wsparcie finansowe. To wielka inicjatywa ludzi, pomocnych dłoni i życzliwego serca. Podarowaliście nam aż 9.750 złotych.
Za to WSZYSTKO z całego serca Państwu dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych.
Fundusze te zostaną przeznaczone na działalność Stowarzyszenia "Dobrze, że Jesteś". To dzięki WAM 4 lutego możemy już po raz kolejny rozpocząć cykl warsztatów i spotkań integracyjnych realizując  projekt współpracy Organizacji Pozarządowych z  Urzędem Gminy.

Stowarzyszenie działa na rzecz Osób Niepełnosprawnych z  terenu Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Zainteresowanych zapraszamy na wystawę podsumowującą zeszłoroczne osiągnięcia NASZYCH PODOPIECZNYCH do Gminnego  Ośrodka Kultury oraz na nasz stronę facebook.

Za wsparcie i życzliwość w imieniu podopiecznych i członków stowarzyszenia dziękujemy.

Powyższy materiał przygotowały A.Macoszek , B.Juroszek

Dodał: jk Dodano: 2014-01-27, godz. 11:58