Kultura » ''Stowarzyszenie Istebniański Uniwersytet Seniora''
AKTUALNOŚCI - KOMUNIKATY
STOWARZYSZENIE ISTEBNIAŃSKI UNIWERSYTET SENIORA INFORMUJE:

1. Uroczyste rozpoczęcie sezonu 2015/2016 dnia 1-go października (czwartek)

A. Godz. 10:00 Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej na Dzielcu.
        B. Godz. 16:00 " U ELIZY" - muzyka, śpiew, tance.

2. Zwiedzanie CIESZYNA z przewodnikiem ( Tadeusz Leżański )
          dnia 8-go października (czwartek)

A. Dojazd ( transport własny )
        B. Zbiorka n a rynku przy fontannie godz. 10:00
        C. Zwiedzanie najciekawszych miejsc Cieszyna ( 4 godz. )
        D. Karczma regionalna - posiłek
        E. Własne zainteresowania ( teatr, kino )

Istebniańscy seniorzy w sezonie 2014/2015 mieli bardzo bogaty program działania. Udało się zrealizować wszystkie planowane założenia (spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy okolicznościowe, wycieczki).

W dniu 6-go lutego br. zostaliśmy zarejestrowani, jako Stowarzyszenie Istebniański Uniwersytet Seniora w rejestrze krajowym. Otrzymaliśmy dotacje z gminy oraz dwa projekty zostały przyjęte przez FIO, co spowodowało dofinansowanie naszej działalności. Pozyskane fundusze pozwoliły prowadzić edukacje językową (niemiecki, angielski) oraz cieszące się największym zainteresowaniem zajęcia na basenie, gimnastyka + joga. Dużą frekwencja cieszyły się wycieczki autokarowe w obrębie naszego regionu, a zwiedzanie jaskiń na terenie Czech pozostawiło niezapomniane wrażenia. Zwieńczeniem naszej działalności był piknik rodzinny  " POD SKOCZNIA" przy grillu. Obecność akordeonisty Pana Jana Szkawrana wzbogaciła imprezę i pobudziła do wspólnego śpiewu car naszych pieśni regionalnych. Dzięki funduszom z FIO mogliśmy zakupić szafę oraz sprzęt sportowy (karimaty, kije, szarfy, drabinkę do ćwiczeń) Jesteśmy wdzięczni nadleśniczemu Panu A. Kudelce za możliwość korzystania z pomieszczeń Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej do stałych spotkań oraz imprez okolicznościowych.

W naszych głowach rodzi się wiele pomysłów, aby TRZECI WIEK SENIOROW był aktywny i radosny, a wsparcie finansowe dodaje nam skrzydeł i powoduje, ze chce się żyć i pozwala zapominać o dolegliwościach fizycznych i psychicznych wieku dojrzałego

Dodał: K.C Dodano: 2014-02-04, godz. 09:40