Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
''Zdrowie po Cieszyńsku'' - konkurs dla uczniów
Do udziału w tym konkursie organizatorzy - Starostwo Powiatowe w Cieszynie - zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Cieszyńskiego i proponują trzy kategorie do wyboru - - można uczestniczyć we wszystkich lub w wybranej kategorii oddzielnie:

1. literacka na bajkę
2. teatralna na scenkę rodzajową
3. zabawa edukacyjna na grę lub zabawę towarzyską.

Cele konkursu:
1. Modelowanie zachowań i nawyków uczniów w kierunku pożądanym dla zdrowia poprzez zastosowanie atrakcyjnych metod i form twórczych.
2. Połączenie wychowania zdrowotnego z kulturą, historią i tradycją Śląska Cieszyńskiego.
3. Kontynuacja działań prozdrowotnych, adresowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej.
4. Aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska lokalnego.
5. Promocja i nagradzanie kreatywnych młodych twórców.

Tematyka obejmuje zagadnienia, dotyczące profilaktyki chorób i promocji zdrowego stylu życia.

Zgłoszenia we wszystkich kategoriach konkursu muszą zawierać czytelny morał prozdrowotny lub przesłanie profilaktyczne z uwzględnieniem kultury i tradycji regionu Śląska Cieszyńskiego.

Czas realizacji:
Przyjmowanie zgłoszeń wg załączników nr 1 i 2 w każdej kategorii konkursu trwa do 30 kwietnia. Finał z nagrodami - 22 maja od godz. 10 do 14 w COK Domu Narodowym w Cieszynie.

Dodatkowe wymogi:

I. Kategoria literacka na bajkę:
1. Tematyka prozdrowotna wierszem lub prozą z czytelnym morałem prozdrowotnym.
2. Fabułę umiejscowić w regionie Śląska Cieszyńskiego z rozpoznawalnymi elementami kultury, historii i tradycji regionu np. Rotunda Św. Mikołaja itp.
3. Bajka ma zawierać 1- 3 stron tekstu w wersji elektronicznej, z zastosowaniem Programu
Word – czcionka: Times New Roman, rozmiar: 12.
4. Uczestnicy mają prawo zgłaszać do Konkursu od 1 do maksymalnie 3 prac, napisanych wyłącznie samodzielnie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie.

II. Kategoria teatralna na scenkę:
1. Scenariusz scenki obejmuje dowolny temat prozdrowotny zakończony czytelnym przesłaniem.
2. Czas scenki - 10-15 minut,
3. Liczba aktorów – od 1 do maksymalnie 4 osób,
4. Zespoły szkolne zapewniają reżyserię, obsługę, dekoracje i oprawę muzyczną,
5. Dojazd i powrót uczestników w własnym zakresie.

III. Kategoria - zabawa edukacyjna
1. Czytelna tematyka prozdrowotna
2. Kategoria obejmuje pracę typu gra lub zabawa towarzyska, w tym dowolnie wybraną:
planszową, losową, logiczną, opartą na sprawności fizycznej, muzyce, tańcu itp.
2. Opis zabawy, strategii, scenariusza - maksymalnie 1-3 stron tekstu w wersji elektronicznej,
 z zastosowaniem Programu Word – czcionka: Times New Roman, rozmiar: 12.
3. Autor samodzielnie wykonuje i dostarcza wszystkie materiały dydaktyczne niezbędne do
 zademonstrowania gry lub zabawy w terminie przyjmowania do 30 kwietnia br.
5. Autorem może jedna osoba lub zespół 2-osobowy, uczestnicy mogą zgłaszać do Konkursu od 1 do 3 prac wykonanych samodzielnie, do których posiadają wszelkie prawa autorskie.
6. Dopuszcza się możliwość zaproszenia autorów ( za powiadomieniem o miejscu i czasie ) w celu omówienia i zademonstrowania zasad gry lub zabawy członkom JURY.
7. Dojazd i powrót uczestników na pokaz pracy oraz finał z nagrodami we własnym zakresie.

Organizator – kontakt:
Starostwo Powiatowe w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29, Biuro Promocji Zdrowia, pokój 216,
tel. 33-47 77 216, kom. 534 967 028, Regulamin i zgłoszenia dostępne na stronie: www.powiat.cieszyn.pl w kategorii „Zdrowie”, w zakładce „Promocja Zdrowia”.

Serdecznie zachęcamy do udziału !
Dodał: jk Dodano: 2014-02-26, godz. 11:56