Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
„Grónie dla Ojca Świętego” w Jaworzynce
27 kwietnia w parafii pw. św. Piotra i Pawła Jaworzynce odbyły się uroczystości związane z kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła II.

Po uroczystej mszy świętej, uświetnionej muzyką góralską, na której licznie zgromadzili się wierni z całej Trójwsi, dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy przed kościołem.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Grónie dla Ojca Świętego”. organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej wspólnie z proboszczem Stanisławem Pindlem. Uroczystości uświetnił również występ zespołów dziecięcych z Jaworzynki i Koniakowa.
Na wystawie prezentowane są prace ponad 30- tu twórców z naszej Gminy: rzeźbiarzy, hafciarek, koronczarek, malarzy. Tematem przewodnim dzieł jest charyzmatyczna postać Papieża Polaka, jak również  szeroko pojęta tematyka sakralna. W domu katechetycznym w Jaworzynce zgromadzono również imponującą ilość pamiątek: okazjonalnych znaczków, stempli i banknotów z postacią papieża z Wadowic. Wśród eksponatów znalazła się  nawet  chusteczka, której używał Ojciec Święty na łożu śmierci.

Gratką dla kolekcjonerów okazał się pamiątkowy medal wydany przez parafię pw. św. Piotra i Pawła w Jaworzynce z okazji tego podniosłego dnia. Dużym powodzeniem cieszyły się również papieskie kremówki sprowadzone specjalnie na tą okazję.

Piękną wystawę „Gronie dla Ojca Świętego” można będzie obejrzeć jeszcze do końca sierpnia w domu katechetycznym przy kościele w Jaworzynce Centrum. Serdecznie zapraszamy!
Dodał: jk Dodano: 2014-04-29, godz. 14:32