Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
„Bezpieczna droga do i ze szkoły”
16 października 2014 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do i ze szkoły” Szkolę Podstawową nr 1 w Koniakowie odwiedził aspirant sztabowy pan Grzegorz Hanzel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Funkcjonariuszowi wiernie towarzyszyła  policyjna maskotka - „Sznupek”.

W trakcie spotkania z klasami I-III oraz Oddziałem Przedszkolnym pan policjant przekazał uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego, które pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu. Poza tym zachęcał do noszenia elementów odblaskowych na codziennym ubiorze, a całej prelekcji towarzyszyły bardzo przekonujące filmy. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe kamizelki z rąk gościa specjalnego, maskotki mundurowych - „Sznupka”, który wywołał u uczniów wiele entuzjazmu.

Następnie funkcjonariusz wraz z uczniami klas I udał się na pobliskie pasy drogowe, gdzie uczył poprawnego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz przypomniał, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Ponadto podkreślił ważność noszenia elementów odblaskowych.
Dziękujemy funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie za współpracę oraz propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci, a także uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach.

Pedagog Szkolny SP1 w Koniakowie
A. Kaczmarzyk i Z. Kawulok